Про це пише Lenta.UA.

ТОВ "Українська бронетехніка", яка раніше спеціалізувалася на виробництві тари з пластмаси, у 2016 році виграла тендер Міноборони і МВС на півмільярда гривень на поставку бронеавтомобілів "Варта" для потреб ЗСУ і Нацгвардії. Але як із пластику отримати броню? Відповідь на це питання знає "ідеолог Варти" Микола Кузьма, хоча він не був інженером або розробником цієї машини, ім'я Кузьми фігурувало тільки в розслідуваннях, пов'язаних із медтехнікою. А бронетехнікою займався його племінник - Олександр Кузьма.

Як з'ясувалося, новоспеченій "Українській бронетехніці" штампувати бронемашини "Варта" допомагало підприємство Diatech SA. Воно постачало запчастини, комплектуючі, додаткове обладнання (лебідки), освітлювальні прилади, композитні лампи, пасажирські та водійські сидіння, сталеві диски для коліс, системи вентиляції та фільтрації.

Виявилося, на перевірку, що постачальник комплектуючих Diatech SA має лише швейцарську назву та запис у реєстрі, а насправді це підприємство з кінцевими бенефіціарами... у Російській Федерації, яка сьогодні вбиває українців у повномасштабній війні. Як з'ясувалося, всі деталі для українських бронемашин виготовлялися в Росії та експортувалися до Швейцарії, звідки ввозилися до 2019 року в Україну. Зі швейцарців у Diatech SA був тільки адміністратор - Рафаель Варон, а директорами росіяни Філіп Крилов і Сергій Анатолійович Сугробов. Останній, до того ж резидент Кіпру і власник британської фірми Phd and S Limited. Варто зазначити, що з 2017 року записи в реєстрах про Diatech SA почали зникати. Очевидно, що хтось вирішив замести сліди...

Як так вийшло, що "троянський кінь" у "швейцарській збруї" з Москви продавав державі Україна бронемашини? У цьому питанні ще належить розібратися СБУ. Формально, нібито через нижчу ціну: бронеавтомобіль "Варта" у 2016 році коштував 5 мільйонів гривень, тоді як його найближчий за сегментом конкурент "Козак" - 6,5 млн грн. Однак уже в 2017 ціни на "Варти" підскочили аж на цілих 20% і продовжували зростати на всьому відрізку цієї темної історії.

Популярні новини зараз

Комунальники вирішили встановити тарифний рекорд: з липня доведеться платити набагато більше

Новий закон про мобілізацію: хто може проходити службу за місцем проживання

За чоловіків візьмуться спецкомісії: кого перевірять відразу

Пенсіонерів змусять працювати на п’ять років довше – хто може забути про пенсію у 60 років

Показати ще

Згідно з даними порталів з моніторингу закупівель, "Українська бронетехніка" Кузьми-молодшого отримала від Diatech SA (того самого росіянина Сугробова) понад 250 поставок. Зокрема, 47 із них - лише у 2018 році.

Сугробов - громадянин Росії та резидент Кіпру. Чому саме його прізвище з трьох вищезгаданих особливо важливе? - Саме Сугробов був засновником московської компанії ТОВ "Діатех", закритої 2017 року.

Своєю чергою, материнська компанія - швейцарська Diatech SA - отримувала поставки від російських компаній щонайменше до 2019 року. На це вказують дані з російських реєстрів.

Тобто, маємо компанію, засновану росіянами, з офісом у Москві, яка займалася постачанням техніки для МВС і ЗСУ.

Очевидно, СБУ, БЕБ, Офісу генпрокрора найближчим часом додасться роботи.