Він пов'язаний із екс-президентом Віктором Януковичем, при якому обіймав різні чиновницькі посади. Також він досі може перебувати під впливом молодшого сина екс-прем'єра України Миколи Азарова, пише Обозреватель.

Про погодження кандидатури Янушевича повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук. Далі, згідно з процедурою, його має призначити головою ОДА президент України Володимир Зеленський.

"Погоджено призначення Янушевича Ярослава Володимировича головою Херсонської обласної державної адміністрації", – написав Мельничук у Telegram.

На призначення Янушевича в область, яка окупована ворогом і яку Росія намагається до себе приєднати, звернув увагу журналіст Юрій Бутусов.

"Янушевич не має досвіду державного управління регіоном, не має відомих суспільству заслуг в обороні країни. Чергове дивне призначення, мотиви якого не публічні та не посилюють довіру до кадрових рішень влади", – написав Бутусов у Facebook.

Популярні новини зараз

Курс долара у 2023 році по 50 грн - міф чи реальність - відповідь експерта

Якій області приготуватись: астролог передбачив вже до кінця року

Будемо ходити на відро: у Київраді готують українців до нових реалій у разі блекауту

Індексація пенсій з 1 грудня: кому з літніх українців пощастить із надбавкою

Показати ще

З відкритих джерел відомо, що Ярослав Янушевич народився 7 лютого 1978 у Києві. Він є заслуженим економістом України, кандидатом економічних наук і доктором юридичних наук, а також державним службовцем III рангу.

Також Ярослав Янушевич – майстер спорту України міжнародного класу, чемпіон України та срібний призер кубку світу з пейнтболу.

Із квітня 2003-го по березень 2014 року обіймав керівні посади в центральних органах виконавчої влади: заступник голови Державного департаменту фінансового моніторингу Міністерства фінансів України; заступник голови Державного комітету фінансового моніторингу України; заступник голови Державної податкової адміністрації України; заступник начальника податкової міліції Державної податкової адміністрації України; заступник голови Державної міграційної служби України; заступник голови Державної фінансової інспекції України.

Крім цього, з 30 квітня по 4 вересня 2013 року керував державним підприємством "Документ", а з вересня 2014-го по квітень 2016 року працював на посаді виконавчого директора ДП "Український державний центр радіочастот".

Цікаво, що у 2016 році Ярослав Янушевич засвітився в антикорупційному розслідування проєкту "Наші гроші" про тендер на 72 млн, який організувало та провело очолюване ним державне підприємство Український державний центр радіочастот (УДЦР), а виграла "родинна" фірма ексголови міграційної служби Сергія Радутного. У розслідуванні вказується, що тодішній виконавчий директор УДЦР Ярослав Янушевич кілька років до того керував ДП "Документ" і був заступником голови міграційної служби.

Не виключено, що Янушевич досі перебуває в орбіті впливу людей з оточення Януковича, якого у січні 2019 року визнали винним у державній зраді та пособництві у веденні агресивної війни. Також Януковича підозрюють у держзраді через підписання Харківських угод у 2010 році, в організації вчинення умисних вбивств на Майдані 2014-го. Сам Янушевич може бути пов'язаний із сином Азарова, що викликає низку питань щодо призначення.

Це підтверджує ZN.UA. За даними видання, Ярослав Янушевич свого часу користувався особливою довірою колишнього прем'єра Миколи Азарова і мав досить тісні дружні стосунки з його сином – Олексієм.