Про це пише портал Голос. Публікуємо матеріал без коментарів та ремарок. Редакція не несе відповідальності та не перевіряє дані, надані та опубліковані сторонніми інформаційними ресурсами.

На ньому Валерій Чорнобук закликає кримських суддів присягати на вірність окупаційній владі Криму та вивчати російські закони.

Нагадаємо, Валерій Чорнобук до анексії був головою Апеляційного суду АР Крим. Після захоплення півострову росіянами, тривалий час намагався домовитись про нову посаду для себе. Виявляв абсолютну лояльність до агресора, та навіть особисто знімав українську символіку з будівлі Апеляційного суду Криму.

«Суди республіки Крим працюють на підставі Конституції РФ, на підставі тих процесуальних законів, які вказані в законі про порядок прийняття до Російської Федерації та утворення у її складі нового суб'єкта РФ. Є вже рішення, винесені ім'ям Російської Федерації», - розповідав у березні 2014-го року Чорнобук.

Чорнобук так і не отримав пропозиції про співпрацю, тому і перебрався на материкову Україну, де отримав посаду радника мера Дніпра Бориса Філатова з взаємодії з правоохоронними органами. Частина депутатів міської ради Дніпра одразу ж звернулись до тодішнього Генерального прокурора Юрія Луценка з заявою про вчинення Чорнобуком кримінального злочину, а саме – державної зради. У липні 2018-го року співробітники СБУ затримали Чорнобука за підозрою у державній зраді та співробітництві з окупантами. Зараз справу про державну зраду Чорнобука розглядає Печерський райсуд Києва.

Популярні новини зараз

Центр Києва перекрили перед виступом Зеленського: чергують силовики з автозаками, всі фури перевіряють

З червоної зони готові вийти шість областей: коли і де чекати послаблення карантину

Головне за 30 листопада: парламент без Стефанчука, робота для школярів з 3-го класу і допомога Apple для "Дії"

Володимир Зеленський порахує українців разом з Apple: "Стане другою країною в світі"

Показати ще

Співпраця Бориса Філатова з підозрюваним у співробітництві з росіянами судді стала однією з тем розслідування британських журналістів, презентація якого відбулась у Лондоні 26 жовтня.

У документальному фільмі «Росія повертається в Україну: олігархи, криміналітет та місцеві еліти» його автор Тім Вайт показує механізми посилення російського впливу на українські регіони, зокрема на Дніпро. Головними героями розслідування стали мер Дніпра Борис Філатов, його бізнес-партнер Геннадій Корбан, та депутат Дніпропетровської обласної ради від проросійської партії «Опозиційна платформа – За Життя» Михайло Кошляк, власник кількох охоронних фірм та куратор «Муніципальної варти, яку в Дніпрі називають «приватною армією» Філатова).

Автор робить висновок, що на чинну владну команду в Дніпрі можуть мати суттєвий вплив росіяни. І в разі дестабілізації ситуації в Україні Філатов, Корбан та Кошляк можуть занурити регіон в хаос для чергової спроби реалізації проекту «русская вєсна».