Всім відомий граф Дракула, як виявилося, не єдиний угорець, який змусив тремтіти весь світ від страху: саме він додав зловісних ноток Трансільванії, а також з нього, по суті, почалася "мода на вампірів".

Втіленням диявола в жіночому образі була його близька родичка Єлизавета Баторі, відома як "Кривава дама". В її знайдених щоденниках значилися імена понад 600 жертв, а деякі свідки стверджували і про 650 загублених дівчат.

Про цю жінку писали книги і знімали фільми. Вона стала символом жаху і жорстокості.

Єлизавета (Ержебет) Баторі народилася 7 серпня 1560 року в Ньїрбатор (Королівство Угорщина).

Популярні новини зараз

Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять

Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця

Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти

В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу

Показати ще

Є історичні відомості про те, що наприклад один з дядьків Єлизавети був злим чаклуном-сатаністів, її тітка - лесбіянкою, а рідний брат - розпусником і п'янюгою. Також було багато душевнохворих і божевільних в їхньому роду. Можливо, причиною всьому було кровозмішення, яке було широко поширене серед вищих кіл суспільства. В цілому не найкращий родовід.

Гарну знатну даму, дружину графа Ференца Надашді, мати чотирьох дітей найбільше турбувало проблема збереження молодості.

Сам же чоловік "Кривавої дами" не відрізнявся терпимістю і дипломатичністю: він також був жорстоким воєначальником, який не шкодував своїх бранців. До нещастя Ержебет, Ференц досить рано загинув, тому в 44 роки дружина стала вдовою. Але, як свідчать деякі легенди і придворні чутки, вона вже давно й забула про Надажді, так як той часто воював, рідко був вдома.

Незважаючи на використання чудодійних трав і настоїв, з роками її тіло старіло, шкіра в'яла, а їй хотілося вічно залишатися молодою і красивою.

Знайомі чаклунки оголосили, що Ержебет збереже молодість і красу, якщо буде купатися в крові юних дівчат. Поки її чоловік знаходився в отлучках, вона розважалася тим, що наказувала приводити до неї молоденьких служниць і сама катувала, а потім вбивала їх.

Трупи ховали кілька довірених жінок. Графиня заганяла своїм жертвам під нігті голки, щипала, кусала і дряпала їх шкіру, припікала тіло свічками і при цьому диявольськи реготала.

Коли служниці в замку Чейте одна за одною почали "вмирати від невідомої хвороби", причому їх трупи ховали потайки від рідних, по окрузі поповзли страшні чутки. Знаходити прислугу для графині серед навколишніх селянок ставало все важче - ніхто не погоджувався працювати в цьому жахливому місці. Тоді помічниці Ержебет взялися обманом заманювати в Чейте дівчат з далеких країв, куди чутка про страшні діяння "кривавої графині" ще не докотилася. Багато з дівчат пропали безвісти.

Також в темницях у Єлизавети була "залізна діва" - спеціальна клітка з шипами, знаряддя тортур, в яку саджали молоденьких дівчат. Далі помічниці "Кривавої Ержабет" припікали жертву розпеченою кочергою, що провокувало натикання нещасних на гострі кінці, що вмить протикали шкіру і пускали кров. Таким чином, в муках дівчата вмирали, віддаючи всю себе до останньої краплі крові своїй пані. В основному жертвами ставали місцеві селянки. Але потім, коли Єлизаветі здалося, що старий метод вже не придатний, не діє так ефективно, вона звернулася до відьми за порадою. Та порекомендувала використовувати тепер кров більш могутню - кров знатних дівчат.

Розповідають, що одного разу на бенкеті Ержебет замкнула двері і перебила всіх своїх фрейлін - понад 60 осіб - а потім роздяглася і викуповувалася в ванні, наповненою їх кров'ю. Але тут вона проявляла обережність і вибирала тільки бідних дівчат, хоч і дворянського роду, Брала до себе в будинок, обіцяючи дати їм придане. Справжні причини їх смерті ретельно замасковуватися.

Є легенда в якій мовиться: одного разу лужанка розчісувала волосся пані та ненавмисно смикнула її за волосок. Єлизавета передбачувано прийшла в лють і відігралася на "кривдниці", що у тій пішла кров носом і потрапила на руку месниці. Тоді Ержабет, витираючи кров, помітила, що її шкіра після цього стала більш ніжною і м'якою.

Легенд і чуток багато, але підсумок у них однаковий: Баторі вирішила продовжити свою молодість за допомогою крові молодих дівчат, а саме приймати "молодильні ванни".

Тим часом чутки про те, що графиня приймає ванни з людської крові, дійшли до короля. Той наказав допитати керівника замком Чейта і інших його мешканців. Все стало зрозумілим. У замку виявили кімнату для тортур, знаряддя катувань, чани з кров'ю, тіла померлих і вмираючих жертв.

Злодійку-графиню заточили в її замку. Всіх її помічників засудили до спалення, перед цим їм відрубали пальці на руках, так як "з їх допомогою вони скоювали злочини". Ержебет так і не стратили - за неї заступилися впливові родичі. У своїй темниці вона перебувала зовсім одна, їжу і питво їй передавали через отвір в стіні - вікна та двері в її кімнаті замурували. "Кривава графиня" померла через два з половиною роки після суду, 21 серпня 1614 року.

Такою є офіційна версія історії Ержебет Баторі. Але є і неофіційна. Зокрема, угорські дослідники Ласло Надь і Ірма Садецкі-Кардош стверджують, що "кривава графиня" насправді могла стати жертвою змови. Політична обстановка в Угорщині в той час була непростою: йшла війна з Османською імперією, широке поширення отримав протестантизм, а також відбувалося розширення влади Габсбургів над країною.

Ержебет Баторі була кальвіністкою. А католикам Габсбургам на руку була "показова порка": виставлення однієї з прихильниць кальвінізму лиходійкою і збоченкою робило чорний піар всьому руху.

Дослідники вказують на явні процесуальні порушення і нестиковки, допущені в ході судового процесу над підозрюваними спільниками графині Баторі. Зрозуміло, що всіх їх піддали жорстоким тортурам, а потім дуже швидко стратили. Під тортурами, як відомо, можна зізнатися в чому завгодно.

Нагадаємо, жінки з давніх часів намагаються виглядати якомога молодше і красивіше. Вони завжди шукали способи зберегти красу. Як древні жінки намагалися зберегти в'янучу молодість.

Як повідомляв портал "Знай.uа", понад 100 смертей і зниклих без вісті за шість років. Так мати двох дітей розправлялася з кріпаками за погане прибирання в будинку. Найжорстокіша поміщиця в історії Росії наводила непідробний жах на кріпаків.

Також "Знай.uа" писав, за що народ насправді таврував Маргариту Маульташ, як найпотворнішу жінку в світі.