Теоретично, мамонти могли б жити і сьогодні. Вчені дуже довго шукали причини вимирання цих величних створінь і ось, відповідь знайдена.
Мамонти з'явилися в пліоцені 2 мільйони років тому. А зникли вони 9000 тисяч років тому, що в масштабах історії життя на Землі зовсім небагато.
Вчені вважають, що остаточно зникли мамонти в період останнього Вислинського льодовикового періоду. Причини вимирання мамонтів, пов'язані з впливом навколишнього середовища, більш відомі.
Існує дві основні версії:
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
- зміна клімату і діяльність стародавніх мисливців. Іноді вони сприймаються як альтернативні, але, швидше за все, є взаємно-додатковими. Можна припустити, що початковим поштовхом до зникнення мамонтів послужило настало в кінці плейстоцену потепління клімату. У той час на Землі було так холодно, що трава, якою харчувалися тварини, стала рідкістю. Ще стрімкіше кількість мамонтів почала падати в кінці льодовикового періоду - можливо, через те, що луги, на яких паслися тварини, перетворилися в ліси на півдні і тундру на півночі.
- в справу вступили стародавні мисливці. Вони доклали руку до знищення мамонтів, які займали відносно обмежену територію приблизно так само, як їхні нащадки винищили багато острівні популяції ссавців і птахів.
Швидше за все, водночас з впливом клімату і пресом мисливців мамонти випробовували дію біологічних причин вимирання: низькій швидкості розмноження, падіння генетичної різноманітності і накопичення слабошкідливих мутацій. Всі ці фактори внесли свій вклад в процес вимирання мамонтів, проте кількісна оцінка відносної ролі різних факторів досі не проведена.
Аналіз ДНК тварин показав, що їх кількість стала зменшуватися раніше, ніж вважалося, одночасно зі змінами клімату Землі.
Крім того, вчені виявили, що в Європі існувала окрема популяція мамонтів, яка вимерла приблизно 30 тисяч років тому.
Безпосередня причина вимирання мамонтів довгий час була предметом серйозних наукових дискусій. Частина вчених доводили, що всіх мамонтів винищили первісні люди, інші - що основною причиною був фактор клімату.
Результати нового дослідження показують, що мамонти виявилися на межі вимирання між льодовиковим періодом, тобто саме кліматичні зміни стали головною причиною їх зникнення.
Як повідомляв портал "Знай.ua", в селищі Мирний Соснівського району палеонтологи досліджували ділянку землі і виявили унікальні останки стародавніх тварин. Останки тварин знайдені в верхніх шарах землі.
Також "Знай.ua" писав, на північному сході Китаю в районі гір Малий Хінган археологи виявили наскальний живопис віком 12 тис. Років.