На північному сході Китаю в районі гір Малий Хінган археологи виявили наскальний живопис віком 12 тис. років.

"Результати перших досліджень довели, що в давнину це місце було мисливським. На скелях можна розгледіти трьох мамонтів, що підтверджує теорію, що зображення були виконані до вимирання ссавців, тобто близько 12 тис. років назад", - повідомили археологи і автори знахідки

Малюнки були нанесені фарбою, що нагадує охру. Вчені припускають, що малювали не пензлем, а пальцями, що в черговий раз підтверджує старовину малюнків.

"Сама по собі охра не здатна зберігатися протягом такого тривалого проміжку часу. Ймовірно, фарба була сумішшю з клеєм тваринного походження, що дозволило стародавньому живопису бути в цілості протягом декількох тисяч років", - додали вчені.

Популярні новини зараз

Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі

Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав

Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним

В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу

Показати ще

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що в Італії археологи виявили останки чоловіка, який, імовірно, був розіп'ятий на хресті, а потім похований без почестей на півночі країни.

Цю інформацію повідомляє науковий журнал Archaeological and Anthropological Sciences.

Під час вивчення останків, археологи виявили сліди-отвори у п'ятій кістки. Експерти вважають, що це свідоцтво розп'яття, "оскільки параметри діри вказують на те, що через неї пройшов цвях".

"Римляни винайшли розп'яття, але використовували його досить довго - до того, як у четвертому столітті цей вид кари заборонив імператор Костянтин. Записів про страти через розп'яття на хресті збереглося безліч, а от археологічних матеріалів - дуже мало; нова знахідка може бути лише другим відомим свідченням існування цієї жорстокої практики", - йдеться в матеріалі.

За словами вчених, римляни, найчастіше, розпинали рабів, іноземців та дезертирів: "довгу і болісну смерть на хресті залишали для особливо зневажуваних засуджених".