Стало відомо, що у небі над центральною Росією згорів суперболід.
Про це повідомили жителі 5 областей, які помітили яскравий об'єкт, який спалахнув, а потім загорівся у атмосфері, передає N+1.
"О четвертій ранку за московським часом над Воронезькою, Липецькою, Тульською, Курською і Орловською областями помітили яскравий об'єкт. Його політ супроводжувався появою спалаху, який був при падінні Челябінського метеорита. Яскрава фаза тривала близько чотирьох секунд", - кажуть російські астрономи.
У Московському астрономічному клубі кажуть, що падіння метеоритів на Землю - досить часте явище.
"Кожен рік тисячі об'єктів досягають поверхні нашої планети, проте лише вісім відсотків вдається зловити в момент польоту. Решта 92 відсотки знаходять постфактум - при цьому більшість небесних тіл виявляють у пустелях", - кажуть спеціалісти.
Популярні новини заразПоказати щеГороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
У небі над Африкою вибухнув невеликий астероїд. Астрономи NASA відкрили небесне тіло 2018 LA за кілька годин до його падіння.
"Знай.uа" нагадує, на березі Чебаркульского озера на Південному Уралі встановили освячений православний хрест. Саме на цьому місці в 2013 році був знайдений уламок челябінського метеорита.
Про встановлення хреста повідомила сторінка "Чебаркуль Православний" у соцмережах.
"Знаменно, що ми освячуємо поклінний хрест у день пам'яті Всіх святих, в землі Російської просіявших. Поклонний хрест - це символ того, що ми ввіряємо наше життя в руки божі, подібно предкам нашим святим", - сказав протоієрей Дмитро Єгоров, який проводив церемонію освячення.
Судячи з опублікованих фото, у заході брали участь кілька десятків людей.
Нагадуємо, органічні молекули були виявлені ще в 2015 році місією Dawn для дослідження Церери. Вчені прийшли до висновків, що маленька планета може бути підходящою для деяких форм життя. Так особливо зацікавив багатий запас водного льоду.
Разом з тим останні дослідження показали, що на поверхні карликової планети в кілька разів більше органіки, ніж передбачалося раніше.
Раніше космічний корабель Dawn облітав Цереру, він використовував спектометр видимого та інфрачервоного діапазонів для оцінки того, наскільки сонячне світло поглинається і відбивається на різних частинах поверхні планети. Це допомогло встановити її складу.