В Україні з 1 червня 2018 року будуть діяти нові правила перетину кордону з домашніми тваринами.

Для кішок і собак потрібен ветеринарно-санітарний паспорт тільки встановленого зразка, повідомляє Госпродпотребслужба України.
Підставою для оформлення ветеринарно-санітарного паспорта є клінічний огляд тварини і наявність відповідних діагностичних, профілактично-лікувальних обробок (дегельмінтизації), включаючи дослідження і щеплення (сказ та інші інфекційні хвороби в залежності від виду тварини).

Популярні новини зараз

Більше жодних пільг: пенсіонерів змусять платити податок на землю

"Раз на рік звітуватиму": Віра Брежнєва зізналася, як часто 40-річним хочеться сексу

Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі

Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть

Показати ще

Видача ветеринарно-санітарного паспорта на тварину входить в перелік платних адміністративних послуг і варто 51.29 гривень. Паспорт для тваринного діє до моменту його смерті.

У Госпродпотребслужбе підкреслюють, що право видавати такі паспорти мають тільки державні установи ветеринарної медицини, зокрема державні лікарні ветеринарної медицини (району, міста, області). І зараз відомство вживає заходів, щоб припинити видачу паспортів невстановленої форми.

"Знай.uа" також нагадує, що українські парламентарії придумали чергове "революційне" нововведення. Народні обранці так перейнялися життям диких, безпритульних і домашніх тварин, що вирішили їх зареєструвати. Природно, не безкоштовно... Та частина витрат, звичайно ж, будуть оплачуватися з гаманців простих любителів умовних Мурок і Бобиків.

Відповідний законопроект № 7220 не так давно з'явився на офіційному сайті ВРУ, але вже встиг викликати бурю емоцій у громадськості. Адже деякі його норми, м'яко кажучи дивують...

Знай.иа розбирався в тонкощах законотворчих фантазій українських слуг народу і чого чекати людям, в разі ухвалення документа.

Також нагадуємо, українці, які прямують до Європи, можуть не переживати за виписку з банку і підтвердження броні з готелю. Їх на кордоні практично не перевіряють.

Про це на сторінці в Facebook написав український журналіст Євген Спірін, поділившись враженнями від поїздки в Німеччину.