Тривалий час українців тероризували телефонні шахраї, які користувалися не новою, але перевіреною схемою – "Ваш син у поліції". У такий спосіб вони вимагали викуп у родичів і заробляли на цьому чималі суми.
Нещодавно кіберполіція прозвітувала про затримання організатора злочинної діяльності: в'язень однієї з колоній, розташованої на непідконтрольній Україні території.
Спільно із прокуратурою правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ч. 3,4 ст. 190 (Шахрайство) та ч. 1, 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку) КК України.
В ході слідства вдалося встановили, що кілька осіб розсилали фейкові смс-повідомлення, представляючись від імені "Ощадбанку" та "ПриватБанку". Втім, вже не перший раз це угрупування потрапляє в поле зору копів: одразу за трьома статтями їх пред'явили обвинувачення ще в травні цього року. Тоді на довірливих українцях злочинці встигли заробити до 1,3 мільйона гривень, а за неофіційними підрахунками – до 4 мільйонів гривень.
Гороскоп на 26 листопада: у вівторок Всесвіт на вашому боці
Потрібна повна заміна: Vodafone нагадав важливе правило для 4G
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Отримані суми ділили між собою порівну, а так, як на той момент перебували у місцях позбавлення волі, то за цей кошт намагалися створити собі "комфортні умови у камері".
Дивіться: записи телефонних розмов
Телефонували навіть із СІЗО, що на Луганщині та із Полтави. В останньому випадку звільнили після перевірки керівника ізолятора, вилучили два десятки мобільних телефонів, численну кількість алкоголю, заточки, та навіть наркотики.
40-річному чоловіку, який "кришував" такий нелегальний бізнес, вже повідомлено про підозру. Згідно судового рішення, він перебуватиме у в'язниці до двох місяців, або може внести заставу у розмірі 1,2 мільйони гривень. Всім іншим фігурантам справи запобіжний захід іще не обрали.
Дивіться: зізнання у шахрайстві