Раритетні видання, які належать бібліотеці КНУ ім. Т. Шевченка, знайшли на макулатурі.
Про трагічну долю антикварних книг XIX століття розповів науковий працівник, архівіст, історик Степан Захаркін одному з видань.
Як стверджує архівіст, одна жінка вже деякий час здавала в макулатуру книги зі штампами університетської бібліотеки.
Історик повідомляє, що його знайомий поділився з ним інформацією, що на одному з пунктів прийому макулатури невідома громадянка протягом тривалого часу возила книги, нібито їй належали і здавала їх в макулатуру.
Книги мали штампи університету імені тараса Шевченка, сучасні штампи. Пункт прийому макулатури не знав, як з цими книгами бути і вони поділилися інформацією зі знайомим історика, а той у свою чергу з самим істориком.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
В результаті чоловік вирішив зателефонувати в адміністрацію бібліотеки КНУ ім. Т. Шевченка і перевірити належність книг. Там запитали про інвентарні номери, які стоять на книгах. Через пару днів підтвердилося, що такі примірники дійсно все ще значаться по документах.
Інформацію про знахідки передали директору бібліотеки, але на цьому зв'язок з адміністрацією обірвалася.
Історик зазначає, що там було близько 150 кілограмів книжок, багато з яких видані в XIX столітті.
Степан Захаркін розповів, що з тих книг, які йому вдалося побачити, на всіх стояв інвентарний номер і штамп університету. Майже всі книги на іноземних мовах і були видані в XIX столітті.
Але це ще не все. Незабаром одна з рідкісних книг 1884 року видання спливла на онлайн-аукціоні. На фото лота "Польський народ. Його звичаї, забобони" чітко видно той самий штамп бібліотеки КНУ.
Нагадаємо, в РФ незаконно виставили на продаж монети часів Київської Русі, які нелегальними контрабандними шляхами були переправлені через російсько-український кордон.
Раніше після гучних міжнародних скандалів московські антикварні бариги притихли і кілька років не ризикував виставляти незаконно вивезені з України артефакти. До речі, частина з них була або викрадена з державних музеїв у буремні 1990-ті, яких незаконно розкопана "чорними археологами" та нелегальними контрабандними способами переправлена через російсько-український кордон.
Як повідомляв портал "Знай.uа", в Китаї ввели заборону на продаж Біблії в інтернет-магазинах. Про це повідомляють місцеві засоби масової інформації. Раніше була обмежена продаж Біблії в звичайних магазинах. Результати онлайн-пошуку таких магазинів, як JD.com, Taobao і Amazon виявилися порожніми при запиті "Біблія". Таким чином, християнство стало єдиною релігією в Китаї, чиє святе письмо не можна купити за комерційним каналам. Тепер Біблію можна придбати тільки в церковних книжкових магазинах.