Артистка померла 27 квітня. Причина смерті не називається.

Портал "Знай.ua" зібрав деякі факти про велику померлої зірки.

Майя Кулієва народилася 1 травня 1920 року в передмісті Ашхабада.
Рано втратила батьків. Виховувалася в дитячому будинку.

У 1936-1938 роках навчалася в жіночому педагогічному училищі. Її подругою по училищу була А. Аннакуліева, згодом народна артистка СРСР.
Влітку 1937 року виступила на Республіканському огляді художньої самодіяльності в Ашхабаді з піснею «Гаріб», після чого була рекомендована для навчання на національному відділенні Московської консерваторії.

Популярні новини зараз

Гороскоп на 26 листопада: у вівторок Всесвіт на вашому боці

Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію

Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію

Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі

Показати ще

У 1938-1941 роках навчалася (разом з В. Мухатовим, А. Кулієвим, Х. Аллануровим) на туркменському відділенні Московської консерваторії.
З 1941 року - оперна співачка, солістка Туркменського театру опери та балету ім. Махтумкулі (нині Національний музично-драматичний театр імені Махтумкулі) (Ашхабад). Виступала на сцені Великого театру в Москві.
Майя Кулієва - перша туркменська виконавиця європейського оперного репертуару.

Співачка отримала популярність завдяки ролям в операх "Царська наречена" Миколи Римського-Корсакова, "Євгеній Онєгін" Петра Чайковського, "Фауст" Шарля Гуно, а також "Мадам Батерфляй" Джакомо Пуччіні та "Кармен" Жоржа Бізе.
Артистка також знімалася в кіно. Вона зіграла в таких фільмах як "Особисте життя королеви", "Час за сонцем", "Син пастуха" та інших.

У 1943 році травні Кулієва була удостоєна звання заслуженої артистки Туркменістану, в 1955 році стала народною артисткою СРСР.
Кулієва була одружена з оперним співаком Ходжа-Дурди Аннаевим. Їх шлюб розпався в 2000 році. У артистки залишилося двоє дітей і онука.

Портал "Знай.ua" нагадує, що 29 березня, виповнюється 20 років, як відійшла у кращий світ американська співачка українського походження Квітка Цісик. Її називали далеким голосом України, а пісні Квітки Цісик продовжують зігрівати серця і душі українців у всьому світі.
Kacey Cisyk, як звали її в США, померла в 1998 році після тривалої боротьби з раком.

Її голос хоч раз почули понад 20 млрд людей. За часів російської окупації пісні Квітки Цісик були під забороною.