У Харкові відбулася чергова масштабна аварія на тепломережах, вже шоста за тиждень. Близько сотні багатоповерхівок, 5 лікарень, 2 дитсадки і школа залишилися без тепла і гарячої води. Місцеві комунальники працюють з самого ранку.
Повідомляється, що аварійна ситуація сталася в центральній частині Харкова. Прорвало старі тепло-магістралі. Близько третьої години ночі в будівлях вже почали холонути батареї і зникла гаряча вода.
Без опалення зараз близько ста багатоповерхівок - це половина мікрорайону. А ще 5 лікарень, 2 дитсадка і школа. На місці пориву працюють аварійні бригади. А поки тепла немає, в лікарні привезли обігрівачі. Школа і сади з сьогоднішнього дня так і на вимушених канікулах для економії газу.
Мешканці ж сподіваються, що найближчим часом в їх квартири все-таки повернеться тепло. І радіють, що на дворі – лише один градус морозу, тому будинки швидко не охолонуть.
Росія може завдати потужного удару по Україні 20 листопада: посольство США застерегло всіх
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Експерт назвав 5 міст України, які взимку залишаться без світла
Також стало відомо, що починаючи з неділі, 25 лютого, це вже шоста комунальна аварія на тепломережах в Харкова.
Раніше портал "Знай.uа" розповідав, що кияни стали жертвами недолугості влади. У Шевченківському районі Києва біля залізничного вокзалу по вулиці Симона Петлюри, 25 стався порив теплової магістралі. Як пише прес-служба Держслужби з надзвичайних ситуацій, порив тепломагістралі діаметром 450 мм стався близько 3 години ночі суботи. В результаті аварії без тепла залишилися 6 багатоповерхових будинків, 1 лікувальний заклад (без стаціонару), 1 школа та 5 відомчих об'єктів.
Також ми повідомляли, що українці платять за неякісні послуги і різні надзвичайні події, які відбуваються з нашими тепломережами. Підприємства, які надають послуги з теплопостачання, переводять частину своїх збитків на плечі споживачів, ховаючи їх під різними статтями бюджету.
"Так буде продовжуватися, поки у нас не буде повної прозорості, поки підприємства не відкриють свою "білизну", поки не скажуть: "дивіться, які у нас труби, подивіться на наші втрати, давайте збиратися і вирішувати, що робити", - каже енергетичний експерт Тетяна Бойко.