ПАТ "Газпром" створило в звітності резерв на повну суму штрафу за транзитним контрактом із українською стороною.

Цю інформацію повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Як свідчить звітність компанії, в балансі ПАТ за статтею "штрафи, пені, неустойки за порушення умов договорів" визнано витрату в 272,943 мільярда рублів, або 4,74 мільярда доларів (за курсом на кінець року), величина якого майже повністю відповідає рішенню арбітрів", - говорить агентство.

У рахунок штрафу за транзитним контрактом не боло можливим зарахувати одну суму (підтверджений борг за газ - 2,018 мільярда доларів), так як кошти за поставку газу визнані в інших статтях - у складі виторгу і дебіторської заборгованості.

Крім того, агенство зазначило, що на звітність "Газпрому" за 2017 рік надзвичайно вплинуло рішення Стокгольмського арбітражу. Через нього чистий прибуток скоротився до символічних 100 млрд рублів.

Популярні новини зараз

Кожному члену сім'ї по 3600 грн: українцям обіцяють тримісячну підтримку

Сім'ї возз'єднаються, будемо їздити – куди хочемо: астролог назвав дату кінця воєнного стану

Українцям дали шанс позбавитися боргів за комуналку: далі може стати гірше

Нова схема крадіжки - у небезпеці кожен, хто має карту: українцям розповіли, як не втратити гроші

Показати ще

Прибуток головної компанії складав 411 мільярдів рублів у 2016 році.

У 2011 році компанія сягнула рекордного показника у 880 млрд рублів.

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", у Росії визнали, що, незважаючи на всі свої заяви, не зможуть обійтися без української газотранспортної системи при імпорті блакитного палива до Європи.

Колишній депутат російської Держдуми Сергій Марков заявив, що його країна потребує використання української газотранспортної системи, щоб імпортувати паливо до країн Євросоюзу.

Також портал повідомляв про те, що після оголошення рішення Стокгольмського арбітражу по транзитному позову «Газпром» не тільки заявив про негайне розірвання двох діючих контрактів з «Нафтогазом», а й відмовився продавати «Нафтогазу» передплачені 0,5 млрд кубометрів газу в березні, повернувши передоплату.

Крім того, нагадаємо, що у прес-службі "Нафтогаз України" повідомили, що керівництво компанії вирішило укласти угоди на реалізацію газу з теплокомуненерго та ОСББ, які керують котельнями на газі.

Процес укладання нових угод не міг стартувати без публікації постанови Кабміну №228, який пролонгує "Положення про покладення спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку природного газу..." до 1 червня 2018 року. Постанову було опубліковано вранці 31 березня.

Компанія підготувала проекти додаткових угод, які пролонгують дію договорів поставки природного газу з теплопостачальними підприємствами.