День батька в Україні це не державне свято, але його відзначають всі українці. Традиційно в Україні відзначають День батька, як у більшості країн світу, – в червні, але дата щороку різна.
День батька в Україні поки не має офіційно визначеної дати, тому традиційно його відзначають у третю неділю червня, як у більшості країн світу. У 2018 році цей день припадає на 17 червня.
Спроби зробити це свято державним були. Так, в 2013 році з'явилася пропозиція зробити День батька державним святом і відзначати його в третю неділю вересня. Однак його не втілили в життя. Але свято стало всенародним і кожен рік прийнято в цей день вітати своїх батьків.
Сьогодні День батька святкують у близько 40 країнах світу, таких як США, Канада, Південна Африка (ПАР), Японія, Франція, Швейцарія, Сполучене Королівство Великобританії і Північної Ірландії. 3 жовтня святкує Грузія, 19 березня – Італія та країни Піренейського півострова, 8 травня – Південна Корея. У сусідній Польщі День батька відзначають 23 червня.
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Традиції святкування Дня батька різняться в кожній країні. Найчастіше заходи до Дня батька – це семінари і конференції, на яких обговорюються основні моменти правильного і відповідального батьківства, а також проблеми, з якими стикаються всі батьки при вихованні своїх дітей.
Це свято – сімейний і затишний. Тому прийнято вітати батьків віршами чи прозою, а також дарувати подарунки. Найчастіше діти роблять подарунки власними руками, щоб висловити свою любов.
Враховуючи, що свято в Україні святкують не так давно, якихось конкретних традицій ще не сформувалося.
Свято батьків, безумовно, з'явився як вираз вдячності і любові. Символом Дня батька є троянда, ці квіти в США в цей день носять у серця. Червоні троянди носять, якщо батько живий, а білі, якщо він покинув наш світ. У багатьох країнах влаштовуються всілякі заходи і виділяються кошти, які спрямовують на підтримку незабезпечених батьків-одинаків.
"Знай.uа" нагадує, що після того, як в Україні посилили відповідальність за несплату аліментів, боржників можуть звільнити з державної служби, забрати улюблений автомобіль або навіть відправляти на 2 роки за ґрати.