У ніч з 5 на 6 травня українці спостерігатимуть величезний метеорний дощ це-Аквариди або Травневої Аквариди.

Цю інформацію повідомляє "Популярная механика".

Травневі Аквариди, подібно і іншим метеорним потокам, були народжені космічним "сміттям", яке утворилося із комет. Прародителькою метеорного потоку це-Аквариди є знаменита комета Галлея.

Як повідомляє Міжнародна метеорна станція, у районі сузір'я Водолія можна буде спостерігати близько 55 метеоритів на годину.

Активність метеоритного потоку почалася 19 квітня, а завершення очікується 28 травня. Свого піку він досягне 6 травня близько 4 години ранку за київським часом.

Популярні новини зараз

Платіжки за травень не порадують: постачальник газу підвищив тариф

Не дуже "стародавня", але безбожно дорога: як виглядає монета в 50 копійок, яка може озолотити

В Україні з’явився новий вид пенсій: отримати може кожен, але доведеться поділитись

Готуйте свої гаманці: українцям з 1 липня збільшать виплати, кому пощастить

Показати ще

Найкраще спостерігати потік можна буде після півночі в східній частині неба.

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", вчені припускають, що життя на нашій планеті могло зародитися завдяки кометі, яка могла принести на Землю молекули і амінокислоти, які миттєво пристосувалися до місцевих кліматичних умов. Щоб підтвердити цю теорію, вчені пропонують відправити до відомої комети Чурюмова-Герасименко місію CAESAR ("Цезар"), для взяття зразків.

Також портал повідомляв про те, що вчені місії NEOWISE опублікували дані, які були зібрані телескопом за чотири роки спостережень, і склали анімацію обертання тисяч астероїдів Сонячної системи.

Як повідомляється на сайті NASA, за цей час телескоп спостерігав за 29 375 об'єктів і зробив майже 2,5 мільйона знімків в інфрачервоному кольорі.

"NEOWISE продовжує розширювати наші знання про ці невловимі і важливі об'єкти. В цілому програма охарактеризувала розміри і відбивні здатності понад 1,3 тисячі навколоземних тел з моменту запуску. Вона пропонує нам безцінний ресурс для розуміння їх фізичних властивостей, а завдяки цьому ми можемо вивчати, із чого вони зроблені і звідки прийшли ", - розповіла Емі Майнцер із Лабораторії реактивного руху.

Також нагадаємо, що новорічна ніч в Великобританії запам'яталася не тільки салютами. Більш ніж 400 людям вдалося зняти яскраву зелену спалах, що розрізала нічний небосхил. Уфологи вже поспішили заявити про інопланетне вторгнення, проте астрономи розвіяли такі ілюзії. Вся справа в тому, що Земля наближається до піку метеоритних дощів, які назвалися Квадрантіди.