Біографія

Володимир Євгенович Хомко родом з міста Рівне. Відомий як міський голова Рівного. Безпартійний.

Сім'я

Вдівець, має двох дочок.

Освіта

Закінчив восьмирічну школу № 2 і середню школу № 12 м Рівне. З 1975 навчався в Українському інституті інженерів водного господарства, після закінчення якого до 1989 року працював асистентом і науковим співробітником цього ж навчального закладу.

Кар'єра і бізнес

З 1989 по 1991 рік інженер-будівельник на підприємствах м Рівне. Надалі перейшов на роботу в «Рівнеоблводоканал», де пройшов шлях від начальника ділянки до головного інженера та першого заступника директора підприємства.

Протягом 2001 - 2002 років брав участь в програмі модернізації муніципального водопостачання в Україні, ініційованої Агентством з міжнародного розвитку США.

У 2002 році був запрошений на посаду начальника управління Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства. Брав участь в розробці законів України, постанов Кабінету Міністрів та інших нормативних актів у цій сфері. Вивчав досвід роботи комунальних підприємств Польщі, Німеччини, Данії та інших країн.

З березня 2005 року по грудень 2008 працював директором РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал».

30 листопада 2008 року обрано міським головою Рівного. 31 жовтня 2010 року повторно переобраний на посаду.

Компромат і чутки

Міський голова Рівного 53-річний Володимир Хомко був обраний у 2008 році - і зараз є найпопулярнішим політиком в місті.

Аж до останнього часу Володимир Євгенович позиціював себе як безпартійного, вихваляючись тим, що за все життя не перебував у жодній партії НОВОВВЕДЕННЯ у виборчому законодавстві, яке вимагає, щоб кандидати в мери висувалися тільки партіями, не змусило Хомко шукати підтримки відомих політичних сил.

Замість цього він вирішив скористатися послугами раніше практично непомітною партії Всеукраїнський патріотичний союз (ВПС), очолюваної ексголовою Держкомрезерву Сергієм Ганжою. Зрозуміло, що Хомко значиться першим у списку цієї партії на міських виборах, а ось на чолі списку до обласної ради виявився ректор Національного університету Острозька академія Ігор Пасічник.

Слідом за ним розташувався не менш відомий жителям регіону діяч - Роман Василишин, який був головою ОДА і облради (зараз - депутат облради від партії Відродження). Також до першої п'ятірки увійшли головний хірург області Юрій Семенюк, обласний військовий комісар Дмитро Оксенюк і голова правління ПАТ "Рівнегаз" Петро Дубас.

У список до міськради Хомко слідом за собою включив керівника обласної парторганізації адвоката Руслана Шевчука, свого заступника в мерії Андрія Філіна, власника фірми Юри (займається митної та брокерською діяльністю) Юрія Романенка (він заробляє також на постачаннях нафтопродуктів і відомий городянам як власник вертольота, на якому літає в інші міста прямо зі свого двору) і директора ТОВ "ОВІС" Володимира Федоровича.

У списках ВПС можна знайти та інших відомих в Рівному людей, таких як ректор Міжнародного економіко-гуманітарного університету Анатолій Дем'янчук, директор обласного БТІ й колишній конкурент Володимира Хомка на виборах мера Юрій Собчук, головний лікар обласної санепідемстанції Геннадій Шевченко, редактор обласної газети Рівне-ракурс Любов Романюк, директор міського палацу дітей та молоді Ірина Первушевська, начальник управління бюджету і фінансів міськвиконкому Віктор Шульга, прессекретар мера Олесь Лопачук, директор компанії ПАТАР (ливарне виробництво) Микола Сич, гендиректор компанії МАКО (зв'язок, транспорт) Микола Мазепа. Серйозних конкурентів нинішнього градоначальника не видно, однак на обласному рівні має бути серйозна боротьба між партіями, які позиціюють себе як патріотичні.

Батьківщина в першу п'ятірку свого обласного списку включила нинішнього голови облради Олександра Данильчука та його заступника Валентина Кроку, заступника мера Рівного Галина Кульчинська, директора Костопільського заводу продтоварів, керівника фракції Батьківщини в облраді Миколи Кучерука та завідувача хірургічного відділення Рівненської центральної районної лікарні Михайла Вервега. Всі вони є депутатами нинішньої облради від БЮТ.

А ось в першу п'ятірку списку до міськради Рівного крім нинішніх депутатів від БЮТ - викладача університету України, керівника фракції Батьківщини у міськраді Віталія Першогуба, адміністратора ТОВ Ринок Олександра Нестерука та директора ПП Олекс Антоніни Озімковской - увійшли і нові обличчя: власкор телеканалу 1 + 1 Олександр Курсик і лідер обласної організації об'єднання Жінки Батьківщини Марія Конощук.

Обласний список партії Наша Україна очолив ексгубернатор Рівненщини, нардеп і голова обласної парторганізації Віктор Матчук. Він заявляє, що збирається кинути парламент і перейти до облради, щоб його очолити. У першу п'ятірку також увійшли помічники-консультанти Матчука Олексій Кособуцький і Руслан Сивий і нинішні депутати облради - директор аудиторської фірми Нива-аудит, керівник фракції НУ в облраді Степан Павлюк та голова правління ВАТ Рокитнівський склозавод Григорій Мініч. А в першій п'ятірці міського списку бачимо заступників мера Рівного Сергія Васильчука та Олексія Хмилецького, директора пивзаводу Рівець Мар'яна Року, члена міськвиконкому, заступника директора ТОВ "Рівнеоптторг" Олександра Сачука і колишнього начальника міськуправління освіти Віталія Новака.

Чиновники облдержадміністрації балотуються, природно, за списками Партії регіонів. Губернатор Василь Берташ очолив список регіоналів до облради; в першу п'ятірку увійшли також перший заступник Берташа Анатолій Юхименко та заступник Юрій Кічатий, перший заступник міністра регіонального розвитку і будівництва України Микола Сорока (був губернатором з лютого 1997-го по січень 2005 року) і керівник будівельної фірми Альянс Престиж Буд Сергій Качановський.

Фотографії

Відео

Посилання

Сторінка на Фейсбук

 

Джерело: narodnijtribunal.org