Біографія

Василь Васильович Петьовка народився 30 січня 1967 року в с. Завидово, Мукачівського району, Закарпатської області. Народний депутат працював на підприємствах свого двоюрідного брата Віктора Балоги, а потім пішов у політику, ще при правлінні Ющенка. Працював на посаді голови міської ради міста Мукачево. У 2017 році став народним депутатом. Його діяльність в ті роки була спрямована на протистояння з Юлією Тимошенко.

Василя Петёвкіна називають співвласником бізнесу, господарем якого є Балога. Не даремно він стільки років працював на керівних посадах в ряді підприємств.

За свою політичну діяльність прославився законом, що забороняє в інтернет-виданнях публікувати особисту думку авторів, пов'язану з державними діячами.

У Верховній Раді засідає весь склад братів Перёвкіна, що викликає у багатьох українців питання про чесність проходження депутатів до Парламенту. Також варто задуматися, чиї інтереси лобіює депутат протягом багатьох років?

У 2005 році Петьовка нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.

Сім'я

Дружина Марія, двоє синів.

Освіта

У 1985 році депутат закінчив Мукачівський кооперативний технікум і отримав спеціальність товарознавець.

Закінчив Мукачівський технологічний інститут за спеціальністю інженер-економіст.

У 2006 році отримав диплом в Одеському національному університеті імені І. І. Мечніковаі спеціальність фахівця з обліку і аудиту.

Кар'єра і бізнес

З 1985 року Василь Васильович почав трудову діяльність з Верхнекоропецкого споживчого об'єднання Мукачівського райспоживспілки.

З 1987 року після служби в армії працював в Велико-Коропецький об'єднанні торгівлі Мукачівського райспоживспілки.

Після перейшов в Мукачівський кооперативний технікум, ВКФ "Латориця" і врешті-решт потрапив в ТОВ "Рей-Промінь" - підприємство двоюрідного брата.

З 1997 по 2003 рік працював на посаді голови правління в ТОВ "Барва" - теж компанія Віктора Балоги.

У 2000 і 2002 роках пройшов в депутати Закарпатської обласної ради з посадою заступника голови постійної комісії з питань територіального та земельного устрою, агропромислового комплексу і розвитку села.

У 2003 році переміг на виборах міського голови Мукачевого.

У 2006 році Петьовка став кандидатом в народні депутати України від Блоку "Наша Україна".

У 2006 році став мером Мукачевого і депутатом Закарпатської обласної ради.

У 2007 році на парламентських виборах Петьовка став народним депутатом від блоку "Наша Україна - Народна самооборона".

У 2012 році знову став народним депутатом Верховної Ради України.

У 2014 році знову потрапив до Верховної Ради від Закарпатської області.

Компромат і чутки

Протягом всієї роботи в Парламенті, Василя Васильовича журналісти називали братом Балоги. І прямо говорили про лобіювання інтересів сімейного бізнесу у Верховній Раді. Більш того, депутата звинувачують в злагодженій роботі в угрупованні "Цімбора", яка "підім'яла" всю Закарпатську область під свій сімейний підряд.

Бізнес, яким володіє сім'я: ТОВ "Барва" - це основне підприємство, яке займається всіма сферами - будівництвом, нафтопромислів, деревиною, медикаментами і тд. Ця фірма взяла під контроль область, зробивши зі своїх власників "божків", які на початку нульових почали їздити по містах Закарпаття на мерседесах.

Цікавим фактом біографії родини Петьовки-Балоги є їхня етнічна приналежність - русини. Особливість полягає в тому, що громадяни, які визнають свою причетність до цієї народності згідно із Законом України можуть бути звинувачені в сепаратизмі. Самі депутати кажуть, що рідна мова в їхньому будинку - русинський. Але Петевкін з братами вважають себе виключно патріотичними українцями, не часто згадує про свої родинні зв'язки з русинами і намагається уникати теми коренів. При цьому, в 2012 році Яценюк відкрито звинуватив Балогу в його підтримці етнічних русинів і навіть назвав його сепаратистом, який вміло прикривається патріотизмом, заради власного благополуччя.

На тлі ідейної боротьби, в 2015 році відбулася стрілянина, як в американських бойовиках: "Правий сектор" проти проросійських депутатів почав перестрілку і вирішував бізнес-питання за допомогою вогнепалу. Небезпека в тому, що націоналістична група ПС, під керівництвом багатої сім'ї більше схожа на особисту армію проти "невірних", яких обирає серед опонентів Петьовки і Балоги.

Історія зародження бізнесу Петьовки теж має цікаві факти. Наприклад, почали свій "великий проект" брати з крадіжки зі складів, де були товарознавцями і продажем дефіцитних товарів. Потім, близькість до кордону дозволила возити товари і перепродувати в Радянській Україні вже за іншими, комерційними цінами.

Після розвалу Союзу, Василя Васильовича почали називати "комірніком" і на початку 90-х він почав співпрацю з кримінальними угрупованнями, які використовували склад, куплений Балогою, як базу для контрабанди і награбованого майна. Депутат незмінно був другим номером, після старшого брата Балоги і на початку напівкримінальних справ, залишався керуючим і бухгалтером підприємств.

ТОВ "Барва" - стало основним холдингом сім'ї, об'єднавши всі супутні підприємства. З цим бізнесом пов'язують і кримінальні справи. Наприклад, вбивство Віктора Кирчів - місцевого авторитета. У 90-х відбувалися відкриті конфлікти банд, які ставлять під підозру Балогу і всіх братів. Тому як Василь Чепа, який в майбутньому став заступником Баалогі, розстріляв з автомата кримінального «авторитета» Михайла Бряник, спокойноа продовживши після цього свою політичну кар'єру.

Сімейні дочірні підприємства займалися не тільки криміналом, але і роботою треба екологічною катастрофою в Україні. Після вирубки лісу, яке привело в паводкам, Президент Кучма не став дорікати братів в роботі над знищенням природних ресурсів, а тільки натякнув про можливий губернаторстві.

Потрапивши в Парламент в 2007 році, Петьовка почав набирати популярність в зв'язку з його відкритим конфліктом з Юлією Тимошенко. Група депутатів, активно підтримують Балогу, заявили про те, що Тимошенко заграється з Партією регіонів і при цьому говорить про свою вірність Президенту Ющенко. Ці ж депутати знайшли в діях прем'єр-міністра і проросійську нотку, яка протеворечіт словами Тимошенко про значимість патріотизму в Україні.

У 2015 році Петьовка став знаменитістю після публікації законопроекту, який передбачав обмеження прав користувачів мережі інтернет. Виходячи з тексту, блогери не мали права писати про державних чиновників і поширювати дезінформацію. Депутат вчасно схаменувся і відкликав законопроект, вирішивши не ризикувати своєю репутацією, тому як документ явно працював, як інструмент підпорядкування і скорочення свобод і прав громадян України.

У 2008 році Василь Васильович був керівником партії Єдиний центр і був звинувачений Юрієм Луценком в тому, що його дружина здає Мукачівський замок Паланок за 5 тис грн, будучи співвласником "кращого замку України".

Також, варто відзначити, що Петёвкін має явний конфлікт інтересів, у зв'язку з його членством в комітеті аграрників у Верховній Раді. Сімейний бізнес включає в себе і агропромислові комбінати, інтереси яких лобіює депутат.

За даними джерел, Василь Васильович - прогульник і кнопкодав, за що може понести законне покарання в зв'язку з голосуванням по іменний карті іншого депутата.

Після останній Парламентських виборів стало відомо, що Василь Петьовка знову став народним депутатом від свого рідного 72 округу.

Декларация

Загальна сума нерухомості сім'ї Петьовки склала в 2018 році 25 885 м2. Їздить депутат на Мерседесі 2014 року, а в 2016 році він отримав в подарунок 2 500 000 грн.

Фотографії

Василь Петьовка

Василь Петьовка

Відео

Посилання

Facebook