З початку року в Україні почала діяти конвенція Ради Європи "Медікрім". Вона встановлює кримінальну відповідальність за підробку медичної продукції.
Про це повідомляє "Європейська правда", посилаючись на прес-службу Ради Європи.
Україна також долучилась до конвенції і однією із держав-учасниць. Відповідний договір підписаний ще у 2011 році. Але він набрав чинності лише з початком 2016 року, після того, як його ратифікували п'ять країн. Зокрема, Україна, Молдова, Угорщина, Іспанія та Гвінея.
Загалом же конвенцію підписала 21 держава-учасниця, але вони поки не завершили процес ратифікації.
Міжнародний документ "Медікрім" встановлює кримінальну відповідальність за порушення у галузі медичної продукції. Зокрема,за виробництво, постачання і торгівлю фальсифікованою медичною продукцією, фальсифікацію документів, несанкціоноване виготовлення медичної продукції, а також виведення на ринок медичного обладнання, яке не відповідає встановленим нормам.
Комусь - 100 грн, комусь - майже 2600: названо точні суми індексації пенсій для всіх категорій
Українцям вручать додаткову платіжку: за що і скільки доведеться доплачувати
Українських водіїв чекає низка нововведень з 1 березня: що зміниться
Трьом українським містам загрожує затоплення: які населені пункти підуть під воду
Читайте також: У медичному закладі виготовляли фальсифіковані ліки (фото)
Нагадаємо, міжнародна конвенція покликана налагодити співпраці на національному та світовому рівні. Вона передбачає заходи, спрямовані на спільну координацію зусиль та заходів щодо попередження порушень у державному та приватному секторі, а також заходи щодо захисту прав потерпілих і свідків.