Голова центру розвитку туризму "Південна ліга" Фазіль Аскеров розповів "Знай", як відпочивали українці та на що орієнтуються у 2016 році.

"В Україні відпочивало завжди близько 80% українців. 20% відпочивальників їхали за кордон. За два роки ситуація змінилася – більшість з тих, хто надавав перевагу закордонному відпочинку, вирішили відкривати для себе Україну", - каже експерт.

За його словами, лише в 2011 – 2012 роках українці залишили за кордоном близько 5 мільярдів доларів. Нині українці залишають за кордоном в десятки разів менше.

Поступово тренд патріотичного туризму також зменшується.

"Розвитку внутрішнього туризму сприяють ентузіасти. Такий тренд буде триматися десь до 2018 року" - каже Аскеров.

Популярні новини зараз

Українським родинам виплатять 10800 грн: як подати заявку

ПриватБанк звернувся до власників пенсійних карток: як уникнути затримок із виплатами

Відмова може бути вигідною: українцям пояснили переваги

Екс-командир звернувся до тих, хто шукає багатодітних дружин та бабусь як "страховку": "Є ще один варіант..."

Показати ще

Читайте також: У Києві створили найбільшу карту України з вишиванок

Найбільше за останні два роки "виграли" заклади, котрі початково були зорієнтовані на закордонного туриста.

"Патріотично налаштовані українці вирішили залишитися відпочивати в Україні і стикнулися з внутрішнім сервісом, який їх не задовольнив. Ті ж заклади, які з початку були зорієнтовані на закордонних гостей лише виграли – їм байдуже, хто відпочиває: закордонний гість чи українець. Сервіс лишається однаковим", - пояснює Аскеров.

Нині у всьому світі прослідковується тенденція – люди не беруть довготривалі відпустки, а намагаються за рік декілька разів взяти короткострокову відпустку.

"Якщо раніше брали відпустку і їхали на 20 діб до моря родиною, то нині такий тренд поступово відходить. Середньостатистичний українець їде на тиждень до моря, на травневі свята мандрує західною Україною. На Новий рік намагається покататися на лижах у горах. Це світовий тренд і він посилюється", - каже експерт.