Із 18 мереж супермаркетів жодна за останні 9 місяців не виконала вимог Антимонопольного комітету, повідомили сьогодні в АМКУ. У квітні інспектори Комітету оштрафували 18 мереж супермаркетів на 203,6 млн грн за картельну змову та зумисне підвищення цін. Серед них "Фуршет", "Фудмаркет", " АТБ-маркет", "Ашан Україна Гіпермаркет", "Метро Кеш енд Керрі Україна", "БІЛЛА-Україна", "Фоззі-Фуд", "Фора", "Новус Україна", "Фуршет" та інші. Штраф і пеню виплатив лише "Еко-маркет". Решта стали оскаржувати штрафи в суді.

"Було б дивно, якби так не було і всі дружно заплатили ці штрафи. Адже нашим законодавством передбачений механізм оскарження таких штрафів. Після рішення суду, потім його можна оскаржити в апеляціному суді. Якщо й це не допоможе, власники перереєструють свою власність, перероблять всі документи й уникнуть відповідальності", - каже "Знай" Олексій Дорошенко, директор Української асоціації торгових мереж.

Читайте також П'ять способів скоротити витрати на авто

За його словами, відшкодування подібних штрафів зазвичай затягується на роки. Якщо у власника мережі закінчуються всі аргументи на свою користь, він відкриває нову торгову марку замість своєї.

"Зрозуміло, що власники мереж люди дуже впливові, тому тут потрібна політична воля. Інакше порядку в цій сфері не наведеш. Сама ймовірність картельної змови дуже велика. Швидше за все, мережі зумисно піднімали ціни. Адже раніше постачальники для них створювали вигідні умови, продавали продукцію в кредит, йшли на зустріч. Після девальвації гривні більшість постачальників збанкрутували, розстрочку мережам товару ніхто не дає. А їхні власники хочуть мати такі великі прибутки, як і раніше. Ось і піднімають ціни", - пояснює спеціаліст.

Популярні новини зараз

ТЦК заблокували водійські права: чи можна повернутися за кермо

Комунальники готуються запровадити новий тариф: яка платіжка збільшиться майже на 40%

По ваші лічильники скоро прийдуть: що потрібно зробити, якщо незнайомці вже на порозі

На сім'ю – 43200 грн: українцям дають грошову допомогу, треба звати маму чи бабусю

Показати ще

Нагадаємо, що у лютому-квітні минулого року деякі мережі супермаркетів підняли ціни на 60 відсотків. Їхні аналітики прогнозували вартість долара до кінця року — 50-60 грн, тому закладали у вартість товарів ризик гіперінфляції.