З моменту окупації Криму Україна зверталася до західних партнерів з пропозицією провести спільні навчання Сі-Бриз, що стало б стримуючим фактором для РФ. Про це заявив перший віце-спікер Верховної Ради, екс-секретар РНБО Андрій Парубій.
"Ми дуже розраховували на наших союзників і гарантів Будапештського договору. Ми розуміли, що вони не прийдуть сюди воювати безпосередньо. Я тоді, як секретар РНБО, напрацьовував схеми і форми, як вони могли допомогти", - сказав він. Повідомляє Інтерфакс-Україна.
За словами Парубія, розроблявся формат спільних військових навчань Сі-Бриз української армії та армій країн НАТО.
Читайте також: З полону звільнили ще трьох українських військових
"Навчання та сама наявність натівських солдатів тут були б серйозним стримуючим фактором. Це те, що я рекомендував і з чим звертався до наших західних партнерів", - розповів екс-секретар РНБО.
"ПриватБанк" братиме за це гроші: за що українцям доведеться платити, хоча завжди було безкоштовно
Без світла буде все місто: в обленерго терміново попередили українців про відключення
"Шара" закінчилася: в Україні можуть зняти мораторій на підвищення тарифів на комуналку
Виплат більше не буде: кому скасують соцдопомогу з березня
Він також зазначив, що ще одним фактором, який стримує Росію, могло б стати входження в Чорне море кораблів 6-го флоту США, "як це було в Грузії".