Вчені з'ясували, що серед молоді найбільш схильні до запоїв ті, кому важко контролювати свої реакції на зовнішні подразники.

Вчені з Флоридського Атлантичного університету провели дослідження, результати якого опублікувалия в журналі Alcohol and Alcoholism.

Учасниками експерименту були молоді люди віком від 18 до 25 років, які мали виконати три завдання на моторну активність.

Дослідники тестували молодь протягом місяця. Їх цікавили три субкомпоненти гальмування поведінки: здатність запобігти або зупинити реакцію на подразник, здатність перервати реакцію, яка вже почалася і здатність не брати до уваги відволікаючі подразники, щоб досягти необхідної реакції.

Читайте також: Робота в інтернеті рятує від інсультів та склерозу

Популярні новини зараз

"Анти-ТЦК у шкарпетці": в Україні почали торгувати новими гаджетами для "бусифікованих"

Комунальники знову піднімають тарифи: у скільки обійдеться водопостачання у 2026 році

Зимові канікули і відключення світла: скільки будуть відпочивати виші

Суд скасував призов і поставив ТЦК на місце: які дії визнали незаконними

Показати ще

На початку дослідження учасники заповнювали опитувальник, де вказували інформацію про себе, зокрема, зазначали регулярність вживання алкоголю і частоту запоїв. Протягом дослідження вони вели журнал споживання алкоголю.

В результаті дослідження вчені з'ясували, що найбільш показовими факторами для прогнозування схильності запоїв є здатність утриматися від реакції або запобігти їй - саме завдання на ці субкомпоненти давались учасникам з похмілля з найбільшим трудом.

Вчені впевнені, що отримана інформація допоможе виявляти групи ризику й посприяє поліпшенню програм запобігання, освіти і підтримки в цій галузі.