Структурований на налагоджений збір пляшок, пластикових виробів та макулатури в Європі вже давно став частиною звичного життя. А от чимало українців ж й досі вважають нормою викинуті під ноги обгортки і серветки, а під час відпочинку на природі – залишені на пляжі цілі купи сміття. Наразі киян намагаються мотивувати пропозицією заробити на чистоті, та, як виявилося, запропонована компенсація навряд чи зможе зацікавити людей.

Днями "Київміськвторресурси" повідомило, що з 1 серпня у Києві діятимуть нові розцінки на прийом вторсировини. Пройшло дві доби, а від киян вже накопичилося безліч відгуків – проте, зовсім невтішних. Знай.ua дізнавалися, що занепокоїло мешканців столиці та з якими недоліками вони просять керівництво підприємства негайно розібратися.

ІЗ 50 пунктів 100 %-во працює лише частина

За даними "Київміськвторресурсів", станом на сьогодні у місті працює 49 пунктів прийому вторсировини.

Популярні новини зараз

Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня

Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція

Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Показати ще

Та минуло всього кілька діб, а кияни вже відмічають розбіжності з офіційно поданою підприємством інформацією.

""Київміськвторресурси", оновіть інформацію на сайті, будь ласка. За мобільним номером ніхто не відповідає, по міському вмикається факс. Деяких пунктів вже не існує, як то на Волгоградській, також вказані неправильні часи роботи деяких пунктів (Малиновського, 25-А не працює до 17:00, в 16:20 він був зачинений)", – скаржиться одна із обурених користувачів Фейсбуку Міра Алі.

Зустрічаються випадки, коли у людей відмовлялися прийняти той чи інший товар внаслідок банальної відсутності ємкості для складання.

"Поставте нам на вул. Нагірна, 15 колокол для скла!", – пише Тетяна Павленко, мешканка Подільського району.

Не влаштовує людей також і графік роботи точок. До речі, на мапі, розміщеній на офіційному сайті підприємства, усі вони мають різні дні та час роботи. Наприклад: на проспекті Петра Григоренка, 25-В – Пн-Пт з 7:00 до 16:00, по вул. О. Теліги, 25-Б – Вт-Пт з 8:30 до 17:30, на проспекті Правди, 3 – Вт-Пт з 8:00 до 16:00 тощо.

"Я б із задоволенням відвезла зібрані пляшки та газети на дачі, та як це зробити? Вийшло б це тільки на вихідних, але ж вони не працюють у ці дні. Невже не зрозуміло, що перти сумки люди не будуть у будні – вони, навпаки, мають працювати у вихідні. Чи їх тільки алкаші цікавлять?", – відзначає мешканка Святошинського району Ірина Багмут.

Знайти відповідні пункти можна і у деяких містах-супутниках Києва. Так, у Вишгороді відкрито дві відповідні адреси.

"Якщо казати про пункт прийому по вул. Шкільна, 59, то краще нічого не казати. Там такий срач, що він більше схожий на сміттєзвалище. А прямо біля вході завжди витанцьовує місцевий бомж гидкої натужності. Люди бояться навіть по протилежній частині дороги проходити, не кажучи вже про те, щоб підійти до цієї точки", – говорить Тамара Дмитрівна, що мешкає у Вишгороді.

Згідно з даними на сайті підприємства, ще 2 пункти знаходяться в Броварах і 1 – в Борисполі. Та й тут місцеві жителі зіткнулися із непрофесіоналізмом.

В Дніпрі та Слов'янську – тарифи більш "європейські"

Презентований "Київміськвторресурсами" прейскурант, м’яко кажучи, не наближає місто до Європи. Навпаки, від жителів столиці посипалися десятки протилежних висловлювань.

"Я був в Празі – так там скрізь встановлені автомати для збирання пляшок. Се цивілізовано – прийшов у будь-який час, у чистому місці здав. А у нас мало того, що бомжацькі точки, так ще і попробуй встигни здай. Якщо вже йти в Європу, то хоча б щось з цього зробіть достойно. А так ніякої мотивації у людей не з'явиться", – говорить Микита Симчик, мешканець Дарницького району.

Так, наприклад, в Дніпрі кілограм макулатури приймають по 3 – 3, 5 грн., в той час як у точках "Київміськвторресурсів" – по 2 грн. Кришки від пляшок – по 8 – 9 грн., на відміну від 5 грн., що виплачують в столиці.

"В мене друг, родом із Слов'янська, – справжній європеєць в душі. Він збирає сміття по окремих пакетах, частину здає у пунктах прийому втор сировини, щоб не засмічувати полігони пластмасою та не переводити даремно папір. Так на Донбасі за кілограм цього непотребу йому платять в 3 рази більше, ніж у нас у Києві. Так, виявляється, хто більш європейський?", – розповідає Євген Борисюк, мешканець Оболонського району.

Щонайменше на 40 – 50 % розцінки вищі за заявлені з 1 серпня в столиці у Запоріжжі, Харкові, Кривому Розі, Чернігові, Черкасах та інших містах.