Усі з дитинства знають, що цукор та інші солодощі є шкідливими для емалі зубів. Однак не всім відомо, чому це відбувається, адже сам по собі цукор не є небезпечним. Тому варто зрозуміти, чому емаль страждає і як цьому запобігти.
Річ у тому, що хоча цукор сам по собі не є шкідливим для зубів, він живить мікроорганізми, які живуть у роті, а саме стрептококів і лактобактерій. Переробляючи вуглеводи, вони виділяють низку кислот - мурашину, молочну, олійну, пропіонову та інші. Хоч вони і не є дуже активними, у великій кількості вони все ж здатні пошкодити емаль.


Саме тому споживання значної кількості цукру є небезпечним для зубів - складна суміш кислот виділяється у ротовій порожнині після розкладу цього вуглеводу бактеріями.
Варто зазначити, що вуглеводи, з яких бактерії виробляють кислоти знаходяться не лише в солодощах, а й у фруктах і навіть злаках і овочах, проте в меншій кількості.
Пенсіонерам змінюють умови виплат: що треба знати
Гроші прийдуть окремо від пенсії: українці можуть отримати допомогу, про яку мало хто знає - інструкція
За кермо не всім тепер можна: які вікові обмеження запровадили для водіїв в Україні
Ухилянтів порадували нововведеннями: без візиту до ТЦК і суттєва знижка
Стоматологи радять не лише контролювати кількість цукру в раціоні (що, до речі, також слугує профілактиці діабету та серцево-судинних захворювань), але й ретельно доглядати свої зуби і регулярно відвідувати лікаря.
Обов'язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше
Як повідомляв портал "Знай.ua", у світі рекордно швидко росте дефіцит та ціна на цукор.
Також "Знай.ua" писав, що лимон і цукор творять чудеса: рецепт лимонаду.