Друга фаза клінічних випробувань MDMA в якості засобу лікування від посттравматичного стресового розладу (ПТСР) продемонструвала вражаючі результати — у 76 % учасників експерименту спостерігалися помітні поліпшення протягом 12 місяців.
Дане дослідження є одним з шести ключових клінічних випробувань, які використовувалися в минулому році, щоб переконати управління по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) надати лікування речовиною статус "проривний терапії", повідомляє New Atlas.
Наркотик діє відразу на декілька нейромедіаторних і нейрогормональных систем і посилює переживання, як суб'єктивно приємні, так і, меншою мірою, неприємні. Речовина здатна викликати почуття ейфорії, відкритості і близькості до інших людей при одночасному зниженні страху і тривожності.
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
У випробуванні взяли участь 28 добровольців, які страждали від ПТСР протягом 30 років, так як інші методи лікування не принесли особливих поліпшень.
Терапія складалася з дводенних сеансів лікування MDMA, а потім сеансiв інтегративної терапії.
Ефективність лікування ПТСР оцінювалася за шкалою, що діє в клініці, яка є найкращим стандартом на нинішній момент. Тут результати були не менш вражаючими. Середній був поліпшень кожного учасника становив 92, а протягом наступних 12 місяців після останньої сесії становив всього 31.
Випробування почалися в вересні 2018 року, після невеликої затримки у виробництві та інкапсуляції MDMA, необхідних для проведення експериментів.
Дослідники сподіваються отримати схвалення від FDA на продовження експериментальної терапії.
Як повідомляв портал "Знай.uа" марихуана викликає сексуальне бажання у жінок.
Також "Знай.uа" писав, що вживання марихуани, а також продуктів на її основі, змінює сприйняття болю.