Японські вчені вперше знайшли три підтипи депресії.
Зокрема, дослідники з Окінавського інституту науки і техніки у співпраці з колегами виявили, що один з цих підтипів неможливо вилікувати за допомогою селективних інгібіторів зворотного захоплення серотоніну (СІЗЗС) — різновиду антидепресантів, повідомляє Scientific Reports.
У рамках дослідження вчені проаналізували дані 134 добровольців, половина з яких нещодавно діагностували депресію. Медики попросили учасників експерименту здати аналізи крові і заповнити анкети, які містили питання про сон, стресових ситуаціях і інших психічних станах.
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Дослідники також просканували мозок у добровольців з допомогою магнітно-резонансної томографії. Метод, який вони використовували, дозволив дослідити 78 областей мозку і визначити, як депресія відображається на різні регіони.
"Головна задача полягала у розробці статистичного інструменту, який міг би зібрати відповідну інформацію для об'єднання можливих факторів разом", — стверджує автор дослідження Томоки Токуда (Tomoki Tokuda).
Тому команда розробила новий статистичний метод, який виявив кілька способів кластеризації даних і функції, які складалися з вимірних ознак, необхідних для доступу до психічного здоров'я людини.
Лікарі виявили, що три з п'яти кластерів даних представляють різні підтипи депресії, які виникали з двох основних факторів: функціональними зв'язками, синхронізованих між різними регіонами мозку і досвідом дитячої травми.
Медики встановили, що функціональна зв'язність мозку в регіонах, які пов'язані з кутовою звивиною, впливає на ефективність лікування.
Пацієнти, у яких не було підвищеної зв'язності, або вони не пережили травмуючий досвід, позитивно реагували на лікування з використанням препаратів СІЗЗС.
Як повідомляв портал "Знай.uа", гаряча ванна допомагає вилікувати депресію.
Також "Знай.uа" писав, що медики збираються використовувати кетамін в експериментальному лікування від депресії.