Медики виявили бiлковий механізм, який допоможе пояснити природу алкоголiзму.
Команда вчених з Центру досліджень впливу алкоголю на эпигенетику Університету штату Іллінойс ідентифікувала калієвий канал KCNK13, чия дисфункція провокує пияцтво, повідомляє Neuropharmacology.
Однак якщо канал має низьку прохідність, то людині доводиться пити більше і більше, щоб отримати необхідну дозу дофаміну.
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Для перевірки своєї гіпотези дослідники провели ряд експериментів. В одному з них вчені виростили мишей, у якій KCNK13 був зменшений на 15%.
Виявилося, модифіковані гризуни могли "випити" на 20-30% більше, ніж їх звичайні родичі.
"Ми вважаємо, що миші з зменшеним KCNK13 пили більше алкоголю, тому що інакше не могли отримати "винагороду" від процесу, що і звичайні миші, так як спирт викликав вивільнення меншої кількості дофаміну в їх мозок", — заявив автор дослідження Марк Броуді (Mark Brodie).
Наступний експеримент був присвячений реакції нейронів на алкоголь у вентральній області покришки у мишей із зменшеним KCNK13. Виявилося, що їх нейрони на 50 % слабкіше реагували на етанол.
Медики вважають, що результати їх дослідження дозволять пояснити, чому одні люди більш схильні до випивки, ніж інші.
"Якщо у людини від народження більш низькі рівні цього каналу, то для того, щоб відчути приємні ефекти алкоголю, йому доводиться пити набагато більше, що спричиняє розвиток алкогольної залежності", — заявляє Броуді.
Зокрема, Броуді хоче почати роботу над препаратом, який буде націлений на KCNK13 і виконувати роль вимикача/вмикача задоволення від розпивання спиртного.
Як повідомляв портал "Знай.uа", подростки, які сплять менше 6 годин, починають палити, пити і вживати наркотики в два рази частіше за своїх однолітків зі здоровим сном.
Також "Знай.uа" писав про 6 способів кинути пити сьогодні.