Дослідники з дослідницького інституту NICT Network System і компанії Fujikura Ltd, фахівці якого розробили новий тип трехмодового (трьохканального) оптичного волокна, провели експеримент, під час якого була досягнута швидкість передачі інформації в 159 терабіт в секунду на відстань 1045 кілометрів.

Відомо, що звичайних умовах затримки при використанні багатомодового оптоволокна заважають одночасно отримувати високі швидкості передачі і здійснювати передачу на великі відстані. І це досягнення є свого роду демонстрацією нового методу подолання обмежень.

Для того, щоб отримати таку високу швидкість передачі дослідники використовували джерело світла, що виробляє оптичну гребінку з 348 піками, тобто з 348 фіксованими довжинами хвиль.

Популярні новини зараз

Мобілізація жінок у травні: кому доведеться йти до ТЦК

Не дуже "стародавня", але безбожно дорога: як виглядає монета в 50 копійок, яка може озолотити

Фанати засудили Могилевську за заохочення доньки: "Не зробили висновків..."

Тіна Кароль пішла у відрив без одягу та зі склянкою: "Я зцілюю себе"

Показати ще

При передачі використовувалися технології мультиплексування сигналу, модульованого за допомогою високощільної багаторівневої амплітудно-квадратурної модуляції 16-QAM.

А використання технології MIMO (multiple-input and multiple-output) дозволило відновити вихідну послідовність пакетів даних, що пройшли через 1000-кілометрову дистанцію з різними затримками.

Розроблене компанією Fujikura Ltd оптоволокно має стандартний діаметр в 0.125 міліметра, що робить його сумісним з більшістю сучасного комунікаційного обладнання.

Тим не менш, нова технологія передачі даних знаходиться поки ще на ранній стадії її розроблення і до початку її практичного застосування може пройти досить довгий час.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що в світі безліч виробників смартфонів, які випускають пристрої різних цінових категорій. Однак, будь-яка електроніка може зламатися в будь-який момент, але від якості її складання і надійності комплектуючих залежить, з якою ймовірністю це може статися, і у скільки обійдеться ремонт.