Протягом тривалого періоду часу людству було більше відомо про космос, ніж про верхні шари атмосфери Землі. Але тепер, це упущення буде виправлено. Як повідомляє Центр космічних польотів ім. Годдарда, в кінці поточного місяця буде здійснено старт масштабного дослідження прикордонного простору між атмосферою і космосом. А вже в жовтні супутник ICON вивчить взаємозв'язок між трансформаціями, що відбуваються в іоносфері, та функціонуванням земних засобів зв'язку, повідомляє Соцпортал.
На презентації, влаштованій NASA, Річард Істес (Університет Центральної Флориди), який здійснює керівництво проектом, пояснив його актуальність. За його словами, вивчення верхніх шарів земної атмосфери (термо - та іоносфери) проводилося або з поверхні Землі або з навколоземної орбіти. Тепер же для отримання більш загальної картини вдасться піднятися на орбіту більш високого рівня. Це істотно розширить уявлення вчених, які до цього мали лише результатами досліджень невеликого сегмента атмосферних шарів знизу.
Фінансування проекту GOLD складає всього $50 млн, тому для виконання його місії немає можливості запустити окремий супутник. Для цієї мети передбачається використання комерційного супутника зв'язку SES–14, на який прикріплять апарат невеликого розміру. Висота польоту супутника буде становити 35,4 тис. км. Пізніше планується запуск в іоносферу невеликого супутника ICON, який на висоті близько 560 км буде здійснювати вимірювання у самому досліджуваному атмосферному шарі, але менш масштабні. Зіставлення і комбінування даних, отриманих з обох апаратів, дозволить співробітникам NASA скласти повне уявлення про досліджувані об'єкти.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, чим пахне космос