Студентські роки прийнято вважати веселою порою. Однак, дослідження Стенфордського університету виявили у половини студентів ознаки депресії та тривожних станів. Не кожен готовий відвідати психотерапевта в силу забобонів і матеріального становища. Як повідомляє видання VentureBeat, виходом може стати чатбот-психотерапевт. Проведені випробування показали, що двох тижнів спілкування з таким ботом виявилося достатньо для зниження рівня тривоги.

Звичайно, при тяжкій депресії Woebot не допоможе. І його не можна вважати заміною дипломованому фахівцеві (принаймні, поки). Але людям може знадобитися допомога психолога пізно вночі або в години, коли живий психотерапевт зайнятий з іншими пацієнтами. Чатбот допомагає виговоритися, розповісти про свої труднощі і сумніви і дає по-справжньому хороші поради.

Клінічний психолог Еліон Дарсі переконана, що когнітивно-поведінкову терапію найлегше автоматизувати. Причина криється в типовості алгоритмів подолання тривоги. Бот може радити дуже прості, але дієві кроки. Безумовно, на сьогоднішній день такої бот ще не в змозі замінити справжнього дипломованого психотерапевта. Однак сьогоднішні досягнення в області автоматизації медицини дозволяють припустити принципову можливість такої заміни в майбутньому.

Раніше портал "Знай.ua" розповідав, як подолати безсоння

Популярні новини зараз

Один день – 1 гривня: "Київстар" підказав як користуватися послугами майже задарма

Звертайте увагу на серійний номер: які гривневі банкноти можна продати за нечувані суми

Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати

Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто

Показати ще