Міні-серце, у якому клітини серцевого м'яза щура замінили на людські, допоможе в майбутньому вивчати особливості діяльності цього органу та вплив різних препаратів на нього поза тілом людини.

Таку унікальну процедуру змогли провести американські біологи, передає newsroom.heart.org.

За інформацією порталу, вчені скористалися методом чотирипотокової канюляції. Під час цього процесу серце виймають з тіла носія і підключають до судин через систему, що дозволяє закачувати в нього штучні рідини. Причому до цієї системи підключають як вени, так й артерії.

Подібний процес дає змогу вимірювати силу скорочень серця та інші його властивості. Орган працює багато годин, при цьому на нього не впливають нервові і гормональні сигнали організму, але воно продовжує скорочуватися.

Під час заміни щурячих клітин серця на людські фахівці використали фермент колагенази. Він розщеплює серцеві тканини на окремі клітини.

Популярні новини зараз

Друг президента Зеленського Жека Кошовий зізнався, як "виживає" на 2 тисячі баксів у місяць

Слідкуйте уважно, або переплатите багато грошей: українців попередили про комуналку у травні

"Газмережі" просять встигнути до 20 травня: що потрібно зробити всім побутовим споживачам

В Україні впроваджують новий спосіб оплати за тепло: що тепер робитимемо

Показати ще

Видаливши клітини власного серцевого м'яза пацюка, але залишивши всі зовнішні оболонки, вчені успішно помістили всередину їх клітини людського серця. У свою чергу метод чотирипотокової канюляції дозволяв при цьому підтримувати циркуляцію рідин по всіх камерах серця, а також стимулювати їх механічне розширення.

Автори експерименту окрилені таким успіхом і покладають на результати досліджень великі надії.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", у Швейцарії надрукували м'яке людське сердце.