Як повідомляє Forbes, німецька корпорація Bayer та техно-стартап з Бостона Ginkgo Bioworks об'єднаються для спільного виведення зернових які будуть виробляти добриво.

Спільне підприємство Bayer та Ginkgo отримало інвестиції в розмірі $100 млн. Генеральний директор Gingko Джейсон Келлі розповів, що 50 співробітників нової компанії займуться створенням мікроорганізмів, які повинні зайняти серйозну частку на світовому ринку хімічних добрив, який оцінюється в $80 млрд, а також знизити рівень забруднення в світі.

Як відомо, переважна частина азотних добрив створюється хімічними корпораціями. Аграрії ними обприскують землю або змішують з грунтом. Це забезпечує стабільний і рясний урожай. Тим не менш, шкода від цього теж вельми відчутна. Добрива потрапляють у водойми, приводячи до замору риби. Крім цього, азотні добрива є причиною викидів вуглекислого газу.

Команда Bayer/Ginkgo має намір змусити кожну рослину перетворитися на міні-фабрику з виробництва добрив. Частина сільгосп культур, наприклад бобові, самостійно виробляють азот. Мета проекту – змусити інші рослини зайнятися тим самим. Для цього в лабораторії буде створюватися мікробіом, що виробляє азот, і насіння будуть покриватися шаром з таких синтетичних клітин.

Популярні новини зараз

Бандитський Львів: хто такий Богдан Копитко, авто якого підірвали і розстріляли невідомі

ПриватБанк зарахує на карти українців від 250 до 25 000 гривень: кому пощастить

По ваші лічильники скоро прийдуть: що потрібно зробити, якщо незнайомці вже на порозі

Уникнути повістки вже не вийде: ТЦК перевірятимуть українців за новими правилами

Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" розповідав про дивне добриво, створене в Індії