Фахівці Ратгерського університету та голландського Ательє реставрації та дослідження створили штучний інтелект, розклавши майже 300 шедеврів Пікассо, Матісса, Модільяні та інших художників на 80 000 окремих мазків пензля, а потім рекурентна нейронна мережа навчилася з ним ідентифікувати автора.
Новий алгоритм здатний помітити підробку, дивлячись на характер мазка, і на те, яке зусилля художник докладав до пензля, на форму лінії в мазку. Точність новинки в визначенні достовірності близько 80%. Потім вчені попросили художників написати картини в стилі майстрів минулого, щоб перевірити здатність ШІ розпізнавати підробки. Комп'ютер впорався із завданням у всіх випадках, не вдаючись до спектроскопічного або радіологічному аналізу, просто дивлячись на мазки.
Поки ця технологія дозволяє встановити справжність живописних картин з явними штрихами або мазками, і вчені збираються підтвердити результати на полотнах імпресіоністів та інших художників XIX століття.
Гороскоп на 26 листопада: у вівторок Всесвіт на вашому боці
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Крім того, цей метод дав можливість дослідникам краще зрозуміти, що відбувається у "чорному ящику" рекурентної нейронної мережі. За словами Еріка Постми з Університету Тілбурга в Нідерландах, ШІ може широко застосовуватися в мистецтві, проте історики бояться застосовувати подібні технології, не знаючи про принцип їх роботи.
Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що зруйновані головні міфи про клонування.