Схоже, що технологічна революція добралася і до любителів старовини. Скоро археологи будуть шукати артефакти за допомогою дронов. Методи аерозйомки і лазерного сканування використовувалися археологами і раніше. Однак, використання вертольотів або літаків заняття не з дешевих. Поява бюджетних дронів кардинально змінює ситуацію. Як повідомляє український портал спецтехніки, студенти-археологи з Дартмудського коледжу вже знайшли таким чином останки села Шейкер, що існувало в 18-му столітті.

Системи цього дрона здатні ідентифікувати рештки будівель і різних споруд, навіть якщо вони знаходяться на глибині кількох метрів. Справа в тому, що температура цегли і каменю, з якого раніше будували будівлі, завжди виявляється вище, ніж навколишній грунт, а тому камера, що реагує на різницю в температурах, здатна знаходити ці матеріали. Зараз безпілотник вже зміг підказати археологам розташування безлічі фундаментів і стін старих будинків, а також показав їм систему колодязів та підвалів, колись існуючих в селі Шейкер. Все це він зробив в лічені години, а не місяці, які зазвичай йдуть в археологів на виявленні схованих руїн.

Всі ми знаємо, що археологи і геологи вже багато десятків років у своїй роботі використовують такий метод дослідження, як аерофотознімання. В останні роки для цих цілей у наукових співробітників з'явилися нові помічники - супутники, які роблять неймовірно деталізовані знімки, а також лазерні датчики, звані лидарами. З допомогою цих пристроїв і технологій тепер археологам і геологам набагато простіше здійснювати свої відкриття. Але, студенти з Дартмудского коледжу пішли ще далі – оснастили дрон тепловізійної камерою, яка, використовуючи відмінності в температурах каменю та цегли з грунтом, що легко знаходять заховані в землі залишки стародавніх будівель. У підсумку, за 3 роки своїх експериментів, вони вже зуміли допомогти кільком експедиціям знайти старі поселення в Америці і Катарі

Популярні новини зараз

Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно

Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція

Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї

Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти

Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про античну Барбі