Несподівану, але дуже важливу для науки знахідку виявили археологи в провінції Сохаг, недалеко від храму Сеті I в Абідосі.

Як передає "Вокруг света", під час розкопок вони наткнулися на руїни стародавнього міста та прилеглого до нього кладовища. Їх вік – близько семи тисяч років, і датуються вони 5316 р. до н.е., часом Першої династії.

За інформацією видання, археологи, розкопуючи житлові будинки, знайшли фрагменти кам'яних інструментів і глиняного посуду. Вони припускають, що в місті жили робітники, які підтримували будівництво храмів і похоронних комплексів Абідосу.

Крім помешкань, дослідники знайшли 15 могил, де, цілком ймовірно, поховані високопоставлені чиновники.

Захі Хавасс, міністр старожитностей Єгипту, вже заявив, що невимовно радий результатам розкопок, і наголосив: честь відкриття належить саме єгипетським ученим, а не міжнародній команді.

Популярні новини зараз

Доведеться сидіти у темряві, навіть без відключень: українцям показали новий тариф на світло

Мобілізаційні рейди та повістки поштою: ТЦК назвали найвищу ефективність

Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку

Зупинив авто - отримав повістку: що необхідно знати водіям про свої права

Показати ще

Дивіться: Розкопки в Абідосі

За історичними припущеннями, Абідос був столицею Єгипту до завершення Переддинастичного періоду. Руїни знайденого міста знаходяться за 400 метрів від Абідосу, а поховання значніше, ніж багато могил Нового царства.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", підводні розкопки в системі каналів поруч з храмом Кукулькана в Чичен-Іца допомогли археологам знайти загадковий заблокований прохід в його стінах.