Технологія блокчейн поступово розширює сферу свого застосування. Експерти кажуть, що система розподіленого реєстру може докорінно змінити норми цифрової безпеки. Причому мова йде не тільки про захист інформації від зловмисників, але також і від спецслужб. Децентралізація інтернету допоможе відмовитися від звичних нам паролів. Як повідомляє MIT Technology Review, стартап Evernym вже зайнявся розробкою блокчейн-мережі для управління цифровими ID.

Системи ідентифікації покладаються на шифровку з допомогою публічних ключів — ту ж технологію, яку використовують блокчейн-мережі для перевірки транзакцій. Але в споживчих додатках вона важко застосовна. Криптографія з відкритим ключем заснована на парах ключів, один з яких відкритий, а другий — закритий. Власники біткойнів представлені в блокчейн-мережі публічними адресами — це відкритий ключ. "Гаманці" використовуються для управління секретними ключами. Як і справжній гаманець, вони також можуть зберігати облікові дані, які служать доказом ідентифікації. Використовуючи смартфон, людина може використовувати такий додаток для управління доступом до облікових даних.

Штат Іллінойс нещодавно домовився з Evernym про створення на блокчейні свідоцтв про народження для дітей, що народилися на його території. А місто Цуг (Швейцарія), спільно зі стартапом uPort запустив проект по створенню цифрових розподілених ID на базі Ethereum. Уряд Бразилії також експериментує з технологією uPort. Проте ще належить переконати людей перейти на шифровані логіни, імена і паролі, до чого не всі будуть готові, вважає директор з розвитку інвестиційної компанії Digital Currency Group Мелтем Деміорс.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про захист інтеренету від спецслужб

Популярні новини зараз

Чи варто зберігати заощадження у доларах: експерти пояснили, чого чекати від курсу

Пенсіонери отримають значну доплату до пенсії: кому і скільки добавлять найближчим часом

Не лише електроенергія вдарить по гаманцю: яка комунальна послуга подорожчає з 1 червня

ПриватБанк зарахує на карти українців від 250 до 25 000 гривень: кому пощастить

Показати ще