Технологія блокчейн, що лежить в основі біткойна привертає до себе все більше уваги. Тим не менш, кваліфікованих фахівців у цій обласи все ще дуже мало. При цьому попит на одержання відповідної освіти досить великий. За словами професора економіки Девіда Йермека, в одному тільки Нью-Йоркському університеті понад 300 студентів бажають вивчати цей курс. Ймовірно, що вже через п'ять років відповідні програми будуть введені в кожному ВИШі. Однак все впирається у брак кадрів. Для отримання актуальної інформації про галузі викладачам доводиться читати по ночах, повідомляє професор Йермек журналу Financial Times.

За словами Йермека, технологія блокчейна "дійсно змінює кожну індустрію". Він описує її потенціал як "ймовірно, настільки ж важливий, як введення подвійної бухгалтерії", і вказує на "величезний інтерес студентів до неї, із-за робочих вакансій, які вона пропонує". І, звичайно, з-за рівня зарплат у цій сфері. Брак професури обмежує поширення цих навчальних програм, затребуваних і в інших університетах. Коли професор Джозеф Бонно пішов зі Стенфорда в Нью-Йоркський університет, там стало нікому читати курс блокчейна.

Попит є в різних областях, від фінансових послуг до продажу, і він набагато перевищує пропозицію. "Я глибоко переконаний, що через 5 років курс блокчейна буде в кожному університеті, — заявив він — Його читали у багатьох вузах вже зараз, але проблема в тому, що немає відповідних викладачів". Крім того, сам предмет настільки швидко змінюється, що викладачам важко за ним встигнути. Розквіт "первинного розміщення монет" (ICO), яке дозволило компаніям залучити в цьому році понад $2 млрд, змусив Йермека переписати значну частину свого навчального плану. "Рік від року ми змінюємо добру половину матеріалів курсу".

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про захист інтернету від спецслужб

Популярні новини зараз

Електроенергія подорожчає вже наприкінці травня: українців приголомшили новими цінами

Чоловіків застерегли від помилки у ТЦК: читайте уважно

Українці можуть звільнити себе від щомісячної сплати за доставку газу: що потрібно зробити

Українцям спишуть частину боргів за комуналку: кому дозволять не платити

Показати ще