Про смаки не прийнято сперечатися. Але як виявилося, на смаки можна впливати. В тому числі і на музичні смаки людини. Таке відкриття зробила група нейробіологів з Інституту нейробіології Монреаля та госпіталю Університету Макгілл. Як повідомляє Соцпортал, учасників експерименту попросили заповнити анкети, що стосуються їх вподобань, перед електростимуляцією мозку і після неї. Зміна думок була пов'язано з різною інтенсивністю виділення гормону щастя дофаміну. Дослідники впевнені, що їх відкриття допоможе лікувати депресію.
Учені стимулювали дорсолатеральну область префронтальної кори великих півкуль. Після магнітної стимуляції добровольці знову заповнювали опитувальники; суми, які вони готові були витратити на музику, що грала в приміщенні під час стимуляції, збільшувалися в середньому на 10%; у контрольної групи, нейрони яких вчені залишили в спокої, суми не змінилися. Помінявши напрямок магнітних коливань таким чином, щоб вплив не стимулював, а, навпаки, пригнічував активність нейронів префронтальної кори, вчені добилися зворотного ефекту: учасники експерименту раптово змінювали своє ставлення до музичних композицій і готові були витратити на них на 15% менше грошей.
Велика кількість дофаміну в мозку відчувається як підйом настрою і почуття задоволення. Завдяки стимуляції учасники експерименту відчували задоволення від прослуховування композицій, це змушувало їх полюбити музику, яка в відсутність стимуляції подобалася їм менше. Роберт Затторе, керівник дослідницької групи, пояснює: "Багато психічних розладів, такі як залежності і депресія, виникають як наслідок порушень в роботі системи винагороди, яка змушує нас відчувати себе добре при реалізації конкретного поведінки. Здатність управляти цією системою може відкрити нам нові методи терапії таких розладів".
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про те, як повернути собі оргазм