Вченим вдалося знайти ще один засіб для боротьби з шизофренією. Не менше половини людей, які страждають від цієї недуги, стикаються зі звуковими галюцинаціями. Найчастіше люди чують якісь голоси. Такі галюцинації далеко не безпечні, так як у більшості випадків вони або "критикують" і "принижують" людину, або "радять" йому здійснити вчинки небезпечні для пацієнта і оточуючих. На допомогу терапевтам прийшла стара приказка політиків "Якщо ти не можеш зупинити щось, - очоль це!". Для боротьби з голосами в голові, медики вирішили їх візуалізувати, а потім розмовляти з пацієнтами від імені віртуальних аватарів. Як повідомляє сайт "Ймовірно", після кількох місяців такого спілкування, частина пацієнтів назавжди перестала чути "голоси в голові".
Хворих розділили на дві групи: 75 осіб проходили терапію за допомогою віртуального аватара, 75 увійшли в контрольну групу. Друга група проходила консультації з психіатром без використання віртуальних моделей. В період дослідження всі пацієнти продовжували приймати ліки. Дослідники допомогли пацієнтам змоделювати в спеціальній програмі візуальний вигляд "голоса", який ті чули найчастіше (в середньому у кожного хворого налічувалося 3-4 "співрозмовника"). Пацієнти розмовляли з віртуальним втіленням галюцинацій щотижня протягом півтора місяців.
В сусідній кімнаті з хворим знаходився лікар, який спостерігав за пацієнтом з допомогою відеотрансляції. З допомогою штучного зміни голосу лікар вів діалог з пацієнтом від особи аватара, використовуючи фрази, характерні для галюцинацій конкретного хворого. За словами авторів роботи, терапія з участю аватара допомогла значно знизити частоту галюцинацій і рівень стресу, який вони викликали у хворих. Через 12 тижнів у семи з 75 пацієнтів, які проходили терапію, слухові галюцинації припинилися повністю. У контрольній групі від "голосів" за цей час вийшли двоє. Дослідники вважають, що методика віртуальних аватарів може стати корисним доповненням до медикаментозного лікування шизофренії.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про розумні таблетки