Сучасна медицина рухається в бік адресного та персоналізованого лікування. Нанороботи дозволяють здійснювати надточні доставки ліків конкретним ділянкам органу, а останні гелієві пов'язки можуть по черзі активізувати різні діючі речовини. Як повідомляє EurekAlert, групі вчених з Бостона вдалося освоїти електростимуляцію ділянок мозку, відповідальних за помилки і самоконтроль.
Якщо людина робить помилку, медіальна префронтальна зона спалахує, як сигналізація, пояснює Роберт Райнхарт, психолог і нейробіолог Бостонського університету. "Якщо я скажу йому, що він зробив помилку, ця зона також спалахує". Саме вона допомагає виправляти помилки як можна швидше. У здорових людей ця зона працює рука об руку з сусідньої, латеральної, в якій зберігаються правила і цілі, і яка також грає важливу роль у зміні наших рішень і дій. "Мабуть, це найбільш фундаментальні ділянки мозку, які виконують завдання управління і самоконтролю", — говорить Райнхарт.
Експерименти за участю 90 добровольців показали позитивні результати. Синхронізована стимуляція двох ділянок дійсно знижує кількість помилок, а в разі їх здійснення дозволяє людині швидше перебудуватися. Відомо, що при багатьох психічних розладах дві вищевказані частки діють десинхронізовано. Ймовірно нове відкриття допоможе в більш точному і гуманному лікуванні шизофренії, хвороби Альцгеймера, синдрому дефіциту уваги і аутизму.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про синдром деперсоналізації