Вчені під час чергових досліджень помітили, що на гавайському вулкані Кілауеа магнітне поле початок повністю змінилося.

І хоча фахівці були в шоці, пояснення цьому феномену все ж знайшлося.

Під горою, як виявилося, міститься багато розплавленого каменю, що включає магнітне залізо. Величезна кількість плаваючого магніту зараз знаходиться в надрах острова, впливаючи на магнітне поле.

780 тис. років тому, зазначили вчені, Північний і Південний полюси розташовувалися протилежно один одному. Під вулканом ж магнітне залізо тоді охололо і заперлось в суцільній скелі, при цьому полюса залишилися колишніми — зверненими зворотним чином.

Популярні новини зараз

Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше

Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе

Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"

Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень

Показати ще

Дослідження магми і її складових дозволить вченим прийти до істини щодо періодичної зміни полюсів Землі.

Так, професор Бред Сінгер вважає, що викидають потоки зберігають пам'ять про магнітному полі того часу. І коли викид відбувається в періоди зниження.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що розумні марсіани спостерігають за Землею і тільки наявність вільного кисню підказує їм, що на Землі є біосфера. Таку теорію висунув ще Радянський астроном Йосип Шкловський.

При цьому, за його словами, марсіани не бачать ні вогнів мегаполісів, ні сільгосп діяльності людини, ні ядерних випробувань.

"Сам по собі кисень не свідчить однозначно про життя. В атмосфері повинні бути гази, які виробляються в процесі життєдіяльності", — сказав він.

Крім кисню, свідоцтвами життя в атмосфері служать також: озон, вода, метан і вуглекислий газ. Причому вони є цим одночасно. Марсіани змогли б зафіксувати активність на Землі, відправивши на орбіту зонди. Але це можливо для цивілізації, яка знаходиться на подібному з нами рівні технічного розвитку.

"З часом, ставши технічно більш розвиненою цивілізацією, для стороннього спостерігача ми будемо менш помітні. Вловити ознаки нашої активності можна тільки поблизу Землі", — пояснює Семенко.