Армія США в грудні цього року розпочне випробування нового екзоскелета нижніх кінцівок.

З ним бійці зможуть долати ще більші відстані і переносити вантажі. Про це повідомляє ukrmilitary.com.

Пристрій під назвою Onyx, на відміну від інших прототипів екзоскелетів, не втомлює собою бійця.

Розробляється американською компанією Lockheed Martin. містить кілька мініатюрних сервоприводів, що полегшують пересування бійця.

Популярні новини зараз

По ваші лічильники скоро прийдуть: що потрібно зробити, якщо незнайомці вже на порозі

У темряві збираємо на ремонт? Влітку тарифи на світло для простих українців зростуть до 4,8 грн

Українських водіїв внесуть до Реєстру військовозобов'язаних: чого чекати з червня 2024 року

Уникнути повістки вже не вийде: ТЦК перевірятимуть українців за новими правилами

Показати ще

Пристрій адаптується до рухів свого оператора і ефективно підтримує його. Система управління Onyx здатна визначати, якою місцевістю пересувається боєць, чи йде він без нічого, чи несе вантаж. Вага пристрою - 6,4 кг, акумуляторний модуль має масу 2,7 кг.

Військові вже випробовували декілька екзоскелетів. За висновками фахівців - при пересуванні по складній місцевості екзоскелети не полегшують рухи бійців, а навіть певною мірою перешкоджають їм.

"Річ у тім, що пересуваючись крутоярою місцевістю, бійці часто виконують такі рухи ногами, які екзоскелети просто не можуть підтримати. Як наслідок таке пересування перетворюється на "боротьбу" з екзоскелетом і призводить до більшого стомленням, ніж рух без допомоги додаткових пристроїв", - йдеться у матеріалі.

Як раніше передавав портал "Знай.ua", український інженер Антон Головаченко створив прототип унікального екзоскелету. По суті, він розробив модулі, які одягаються на пошкоджені кінцівки і допомагають тренувати м'язи у разі переломів або паралічу рук або ніг, запобігаючи атрофування кінцівок і прискорює реабілітацію. Про це повідомляє ТСН.

Штучні руки і ноги з'єднані з серводвигунами, датчиками і програмним забезпеченням можуть піднімати і опускати біологічні кінцівки стільки разів і в такому режимі, як їх запрограмували.

Пластикові елементи спеціально зроблені подібними зовні залізним, тому що винахідник зізнався, що є фанатом фільму Залізна людина.

При написанні програм під кожного окремого клієнта враховується велика кількість факторів, зокрема визначену лікарем кількість вправ і навантажень на конкретні м'язи, тиск і пульс.