Людство взяло курс на відмову від двигунів внутрішнього згоряння. Однак до повного переходу на поновлювані джерела енергії ще далеко. У зв'язку з цим ядерна енергетика посідає важливе місце у справі генерації електрики. Правда, у цієї технології є ряд мінусів. Одним з них є складність утилізації ядерних відходів. Як повідомляє видання EurekAlert, ця проблема може бути вирішена завдяки новому винаходу фахівців Ратгерського університету США.

Фахівці розробили вкрай ефективну "молекулярну пастку" для радіоактивних йодидів у відпрацьованому ядерному паливі, яку можна використовувати повторно. Пастка нагадує крихітну пористу губку. Внутрішня поверхня одного грама цієї речовини може розтягнутися і покрити п'ять баскетбольних майданчиків 28 на 15 м. А якщо туди потрапляють радіоактивні солі йодистоводневої кислоти, вони залишаються там назавжди.

В процесі переробки відпрацьоване ядерне паливо виділяє радіоактивний молекулярний йод і органічний йодид у вигляді газу, який викликає рак і забруднює навколишнє середовище. Зазвичай для їх зберігання використовується твердий абсорбент на кшталт кварцу, окису алюмінію і цеоліту, але вони не надто ефективно вбирають і дорого коштують.

У зв'язку з цим конструкція нової пастки складається з метал-органічного каркаса. Пастка вийшла ще більш ефективною, ніж того вимагають стандарти ядерної енергетики. Наприклад, вона здатна вбирати метил-йодид при 150 градусах Цельсія на 340% ефективніше, ніж кращі промислові зразки. Ще одним безумовним плюсом винаходу ратгерских фахівців можна вважати можливість вилучення з пастки радіоактивних йодидів, для подальшого повторного використання.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про перетворення парникових газів на каміння

Популярні новини зараз

Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять

Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців

Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня

Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти

Показати ще