Колишній президент Віктор Янукович не затвердив стратегічний план військових заходів, після це завадило Олександру Турчинову ввести воєнний стан для захисту Криму від окупації.
Про це сказав у четвер на допиті у справі про державну зраду Януковича в.о. міністра оборони в 2014 році Михайло Коваль. "Операція спонтанно не проводиться. Попередньо готуються війська, кошти, боєприпаси, санітарне забезпечення для евакуації людей. Це великий комплекс заходів, а не аля-улю, ми перемогли", - сказав він.
Він упевнений, що введення воєнного стану в Криму ні до чого б не привело.
Свідок додав, що тоді обговорювалося питання евакуації родин військових і інших цивільних, тому що боялися за їхнє життя. "Ми боялися за їхнє життя, їх тоді штовхали вперед. Кругом пишуть" ввічливі чоловічки "... Ось їх" ввічливість "!" - обурюється Коваль. Також він зазначив, що з Криму вдалося вивести дуже мало людей, військових, оскільки велика частина з них змінила присяги і вирішила залишитися в окупованому Криму. Всього з 20 тисяч до України повернулися близько 6 тисяч військових.
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
"Чому так сталося? Тому що більшість з них хотіли залишитися зі своїми сім'ями на півострові, не хотіли їх кидати, у кого-то були свої інтереси там", - розповів Коваль.
Наливайченко про здачу Криму
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що на кордоні з анексування Кримом російські прикордонники забрали частину блокпостів. З української сторони на адміністративному кордоні працюють без змін.