На Гончарівському військовому полігоні пройшла демонстрація нового бойового модуля, встановленого на бойовій колісної броньованої машині "Козак-2М".
Це тристоронній проект, в якому беруть участь турецька компанія Aselsan, державне Київське конструкторське бюро "Луч", а також приватне підприємство НВО "Практика", яке є розробником і виробником бойової броньованої машини, пише на своїй сторінці в Facebook військовий експерт Сергій Згурець.
Представлений модуль може оснащуватися різними типами кулеметів, але головна ударна сила - це вітчизняний протитанковий ракетний комплекс "Бар'єр" у виконанні з збільшеною кількістю ракет на пусковий. Це чотири ракети Р-2С. Максимальна дальність пуску - 5 кілометрів, непроникність за динамічним захистом — 800 міліметрів. Також можуть застосовуватися ракети з осколково-фугасною, а також з термобаричою бойовою частиною.
Система управління ракетою - лазерна, напівавтоматична. Перезарядка - через люки на даху машини. Маса модуля - в межах 400 кілограмів. Модуль оснащений одномоментними двигунами, які забезпечують швидкість перекидання осі прицілювання, за твердженнями представників турецької компанії, до 30° в секунду.
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", "Житомирський бронетанковий завод" (ЖБЗ) випустив оптимізований модуль "Дуплет", призначений для використання на БМП-2. Крім бойових машин піхоти, нову зброю можна використовувати для підвищення вогневої мощі танків Т-64, повідомляє "Укроборонпром".
Зброярі ЖБЗ оснастили "Дуплет" новим тепловізором і вдосконаленою системою вогню. Вона дозволяє супроводжувати цілі в автоматичному режимі. А також самостійно розраховувати балістику боєприпасів і вести влучний вогонь при будь-яких погодних умовах і вдень, і вночі.