Прокуратура Харківської області, яка повинна підтримувати захист рідних загиблих в ДТП в Харкові в жовтні 2017 року, робить це на вкрай слабкому і непрофесійному рівні. Про це журналістам повідомила адвокат потерпілих у резонансній ДТП Лариса Матвєєва.

"Прокуратура, з моєї точки зору, не робить і десятої частки того, що повинна. Звинувачення підтримується на дуже слабкому рівні", – зазначила вона.

Матвєєва наголосила, що прокурори чомусь не підтримували вимогу потерпілих викликати в суд лікаря-нарколога та лікаря-лаборанта, які робили заключення після експертизи аналізів обвинуваченої Олени Зайцевої.

Популярні новини зараз

Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять

Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати

Показати ще

"У чому тут проблема – в небажанні або невмінні працювати, або в саботажі, думаю, з часом розберемося. Насправді, якби не увага преси і обурення людей, було б дуже важко", – зазначила адвокат.

Раніше "Знай.ua" писав про те, що експерти знайшли в аналізах обвинуваченої у жахливій смертельній аварії в Харкові Олени Зайцевої наркотичні та психотропні речовини. Однак під час експертизи були деякі дивацтва.

Про це розповіла правозахисник рідних загиблих Лариса Матвєєва. Адвокат заявила, що 18 жовтня, в день аварії, Зайцева проходила огляд в обласному наркодиспансері.

"Під час огляду були виявлені зовнішні ознаки наркотичного сп'яніння ("млява міміка", "хода хитка", "поза Ромберга не стійка" тощо). Тоді було взято кров і сечу на аналізи. За законодавством в таких випадках біологічні речовини ділять на 2 частини (першу беруть на дослідження, другу частину залишають як контрольний зразок)" - розповіла Матвєєва.

Адвокат також заявила, що на наступний день, 19 жовтня, у сечі виявлені опіати методом попередньої діагностики. За словами адвоката, далі повинні були провести другий етап дослідження, щоб визначити, яка конкретно речовина з цієї групи виявлена. Але біологічної речовини відразу не вистачило.

"Коли пізніше було проведено токсикологічну експертизу (методом ГРХ) і використано контрольну частину аналізів, попередній результат підтвердився – в сечі виявили фенобарбітал (психотропна речовина) і кодеїн (наркотичний засіб). Враховуючи існуючі методики, дослідження було проведено двома етапами – методом і методом ГРХ, що є абсолютно достовірним результатом – наркотичний засіб кодеїн та психотропну речовину фенобарбітал в сечі виявлено", - розповіла Лариса Матвєєва.