В Україні, незважаючи на систему державного контролю, існує велика ймовірність придбати фальсифіковані лікарські засоби. Про це написала в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун у Facebook.

"Підробка ліків – глобальна проблема. За даними ВООЗ за 2017 майже кожен десятий продукт медичного призначення в країнах з низьким і середнім рівнем доходу є некондиційним або фальсифікованим", - написала Супрун.

Вона оприлюднила інструкцію, як не придбати фальсифіковані медикаменти.

По-перше, Супрун рекомендує купувати ліки в ліцензованих аптечних установах. У той же час вона застерігає від придбання лікарських засобів в інтернеті (де не вказано контактну інформацію та адресу аптеки) або у приватних осіб.

Популярні новини зараз

Тепер без цього документу з дому ні ногою: чоловікам нагадали про штраф від 17 до 25 тисяч гривень

Українцям дали шанс позбавитися боргів за комуналку: далі може стати гірше

Добровільний візит до ТЦК не врятує від штрафу: за що покарають деяких чоловіків

Не лише електроенергія вдарить по гаманцю: яка комунальна послуга подорожчає з 1 червня

Показати ще

По-друге, Супрун радить перевіряти цілісність упаковки. Вона не повинна бути пошкодженою, розірваною чи прим'ятою. Крім того, кожний лікарський засіб має дві упаковки – первинну (блістер з фольги, ампула, флакон та ін) І вторинну (частіше картонна коробка).

Щоб не купити підроблені ліки, потрібно звертати увагу на назву лікарського засобу, найменування й адресу виробника, лікарську форму, склад, реєстраційний номер, номер серії, термін придатності тощо.

За словами Супрун, часто вказують на упаковках додаткову інформацію, зокрема різні товарні, попереджувальні, екологічні та інші знаки, які рекомендовані міжнародними організаціями. Якщо помітні порушення маркування упаковок або зовнішнього виду препарату, то це може бути свідченням фальсифікації.

Крім того, вона зазначила, що для урахування потреб людей з вадами зору на упаковці назва лікарського засобу пишеться також шрифтом Брайля, який можна відчути на дотик.

"Якщо після перевірки у вас залишилися сумніви, ви можете попросити провізора надати сертифікат якості препарату, переглянути ліцензію аптечного закладу і звернутися в територіальне відділення Держслужби з лікарських засобів та контролю за наркотиками, інформація про яких повинна бути вказана в куточку споживача", - додала в. о. міністра.

Офіційна інформація щодо виявлених фальсифікованих та неякісних лікарських засобів регулярно розміщуються на сайті Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що Супрун збирається заборонити рекламу ліків.