Більшості людей для максимальної продуктивності вдень ​​потрібно від 7 до 9 годин нічного сну. Достатня кількість сну - важлива умова хорошого фізичного і психічного здоров'я. Якщо ви добре виспитеся, то прокинетесь бадьорими і готовими викладатись на всі 100.

Якщо ж сон щось порушило або не вдається поспати достатню кількість часу, прокинутися зранку може бути непросто.

Тому, якщо хочете висипатися, налагодьте періоди сну і неспання, радять спеціалісти. Поради публікує видання The Conversation.


Що впливає на сон

1. Яскраве світло вранці допоможе перезапустити ваш біологічний годинник, щоб віні цокав в ритм. Якщо хочете налагодити режим сну, поліпшити своє здоров'я і підвищити пильність, стежите за тим, щоб вранці в приміщенні, де ви спите, було яскраве світло.

Але якщо ви схильні до яскравого світла увечері, це може ускладнити засипання. Вся справа в тому, що яскраве світло пригнічує мелатонін - гормон, який виділяється для засипання. Саме тому спеціалісти не радять користуватися перед сном такими речами як мобільний телефон, планшет або ноутбук.

2. Ситна вечеря незадовго до сну може стати проблемою для стравоходу. Часто починається печія, через яку важче заснути. Щоб не потрапити в цю пастку, їжте не раніше, ніж за 2-3 години до сну.

Крім того, перед сном варто скоротити кількість вживаної рідини, щоб не бігати вночі в туалет.

3. Алкоголь може і схилити в сон, і порушити його (якщо вип'єте занадто багато). Метаболізм алкоголю під час сну призводить до того, що людина часто прокидається, потіє уві сні; можуть снитися кошмари, боліти голова. Крім того, знизиться якість сну у другій частині ночі. Тому порада фахівців така: не пити алкоголь за 4 години до сну.

Три поради, як поліпшити свій сон:

1. Перед сном знімайте стрес і розслабляйтеся. Можна прийняти теплу ванну або почитати книгу, випити склянку теплого молока. Фізичне навантаження, комп'ютерні ігри, телевізор перед сном не рекомендуються - це може посилити фізіологічне збудження.

2. Виробіть правильні звички. Організм рухається за внутрішніми годинами, які контролюють сон і неспання. Найкраще цей годинник працює тоді, коли у вас є налагоджена рутина. Спробуйте встановити точний час відходу до сну і прокидання. І пам'ятайте, що ранкове світло дуже важливе для запуску вашого біологічного годинника.

3. Створіть хороше середовище для сну - тиху, темну кімнату, зі зручним ліжком і хорошим температурним режимом.

Якщо вранці ви стабільно страждаєте і не можете прокинутися, спробуйте застосувати перераховані поради.

Раніше портал "Знай.ua" розповідав про продукти, які допомагають позбутися від безсоння.

Популярні новини зараз

Дати виплати пенсій "перетасували": чи можна змінити день отримання виплат

В Україні пенсіонери отримають "подвійні", та навіть "потрійні" пенсії: у ПФУ озвучили вимоги

Тепер в ухилянтів заберуть останнє: змусять платити шалені гроші

Будуть мобілізовані до ЗСУ: Рада прийняла важливе рішення

Показати ще