Страхи є досить поширеним явищем, якому піддаються багато людей, в тій чи іншій мірі. Фобія – це сильно виражений нав'язливий страх, який за певних обставин може загострюватися.
Незважаючи на серйозні наукові дослідження в цій області, деякі фобії досі не піддаються повному логічному поясненню. Повідомляють українські ЗМІ.
Фобія – це теж хвороба, яку подолати поодинці дуже важко, каже психотерапевт. Якщо ви не можете подолати свій страх, попросіть про допомогу рідних або психологів, щоб не доводити себе до критичних станів.
Пропонуємо Вашій увазі найпоширеніші фобії серед українців.
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
За статистикою, близько 70% українців мають фобії. Це сильний страх, який може викликати хвороби серця і судин і навіть стати причиною виразки. Чи можна подолати такий психічний розлад?
Султанові Юсіфзаде було 9 років, він відпочивав з батьками в рідному Баку. Згадує, вода в Каспійському морі в той день була каламутною, а протягом стрімким. Під час купання його відкинуло до буя.
"Я вдарився ось цією частиною, ребром, втратив контроль і мене почала забирати течія. З тих пір у мене залишилася фобія каламутної води. Я б ніколи не став лізти в таку воду", – поділився спогадами Султан.
Фобія родом з дитинства і у Марії Смуг. Дівчина панічно боїться собак. Цей страх психологи називають кинофобія. Її маленькою покусали на дитячому майданчику дві собаки.
"Коли я бачу собаку без прив'язі, яка йде поруч з господарем, можу перейти на іншу сторону дороги, або попросити притримати собаку", – розповіла дівчина.
Одне слово "висота" викликає у Валентини Агеєвої неприємні відчуття. Через панічний страху дівчина не літає на літаку, і навіть орендує квартиру на четвертому поверсі. Так безпечніше, вважає вона.
"Коли мені треба піднятися на якийсь поверх або де високий майданчик, просто ноги тремтять, підгинаються. Потрібно перебороти свій страх, але я не можу", – заявила Валентина.
Серед інших поширених фобій у українців – страх смерті, втрата близьких, страх війни, публічного виступу, павуки, змії, щури, підхопити інфекцію і бути звільненим, каже психотерапевт Олексій Шевцов. Такі панічні атаки переростають у справжні хвороби.
"У людини підвищується тиск (початок гіпертонічної хвороби), у людини можуть з'явитися болі в серці, болі в шлунково-кишковому тракті; може почати свербіти шкіра і з'явитися екзема", – попередив Олексій Шевцов.
Як повідомляв портал "Знай.uа", вчені пояснили, чому ви боїтеся павуків або змій, і що з цим робити.
Також "Знай.uа" писав, у наших зірок теж є свої фобії. Які? Давайте дізнаємося.