Ми живемо в еру споживання, коли маркетологи часто змушують нас робити зовсім непотрібні покупки. Причому деякі з них не лише непотрібні, а й шкідливі.
Ми склав невеликий список речей, які є якщо не у кожного, то у більшості з нас. Тим не менш, нещодавні дослідження довели, що ці предмети шкодять здоров'ю. Тому варто задуматися, чи потрібно продовжувати ними користуватися далі.
Пластикові контейнери
Шкоду людині приносить не сам пластик, а речовини, які використовують для додаткової міцності посуду. Ситуацію ускладнюють знос, миття, нагрівання, взаємодія з жирами і кислотами їжі. Саме в цих випадках починають виділятися небезпечні токсичні речовини. Тому не використовуйте пластиковий посуд більше 5 місяців. Також не слід розігрівати в ньому їжу в мікрохвильовій печі.
Крокси
Крокси, які так полюбилися багатьом, не забезпечують п'ятці достатньої стабільності. Це призводить до деформації пальців, мозолів і навіть захворювань сухожилля.
Також є ще один привід відмовитися від цього літнього взуття: крокси прогинаються під склепінням ступні в середній частині підошви, через що не забезпечуюється стійкість всієї ступні. Це завдає відчутної шкоди ногам.
Туш для вій
При виборі туші для вій варто звернути увагу на її склад. Деякі компоненти можуть завдати шкоди вашому здоров'ю, а саме: парабени, алюмінієва пудра, пропіленгліколь і ретинолу ацетат. А використання чужої туші підвищує ризик зараження бактеріальним кон'юнктивітом.
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Cковорода з антипригарним покриттям
Політетрафторетилен - речовина, з якого виготовляється антипригарне покриття, - сама по собі інертна. Однак при нагріванні до температури вище 230 градусів або пошкодженні поверхні з неї починають виділятися отруйні леткі речовини. Вчені встановили, що наявність цих речовин в крові у людини підвищує ймовірність ракових захворювань.
Антибактеріальне мило
У антибактеріальне мило як антисептик додають всього 0,1-0,3% триклозану (максимально допустиму норму згідно із законом). Проте шкода від речовини істотна: триклозан не тільки послаблює власний імунітет людини, а й підвищує опірність антибіотикам, до яких ми вдаємося при серйозних захворюваннях. До того ж він порушує гормональний баланс, а його накопичення в організмі призводить до порушення роботи м'язів.
Насправді антибактеріальне мило - це дуже ефектний маркетинговий хід. Досліди показали, що позбутися від бактерій кишкової палички, лістерії, сальмонели можна за допомогою звичайного мила.